Şifalıbitkiler Listesi:

Neden bu kadar detaylı bir isim listesi yayınladığımı merak edenler olacaktır. Ben yıllar önce bu konuda araştırmalara başladığımda elimde kaynak olmadığından çok zorluk çektim, çünkü kitabın birinde örneğin: Hibiskustan bahsederken biri bamyadan bahsediyor ve onun fotografi yayınlıyor, diğeri Japon çiçeğinden bahsediyor ve fotografını yayınlıyor. Yani hepiside birşeyler anatıyor ama hibiskustan ortada bir haber yok. Aynı şekilde alıçtan bahsediyorlar, fakat akdikenin latince ismini veriyorlar. Birde bu kitaplari yazanların isimlerini önünde doktor ünvanı varsa vatandaş buna inanıyor. İşte böyle bir doktorumuzun yazdığını idida ettiği bir kitapta (metinleri ve fotografları baytoptan çalmış) okadar yanlış varki bu kitaba göre tedavi olmaya kalkarsanız zehirlenirsiniz.

İşte bu nedenle burada oldukça geniş bir şifalı bitkiler isim listesi yayınlıyorum. Burada adı geçen bitkilerin etkileri ve özelikleri oldukca farklıdır, bunedenle neyin ne olup olmadığı tam olarak iyice bilinmelidir. Örneğin Ginsengin hakikisi vede daha etkilisi hangisidir. Yine eskiden kırmızı yüksükotun?dan natürel ve kimyasal ilaçlar yapılırken günümüzde daha çok yünlü yüksükotundan elde edilen ilaçlar kulanılmaktadır ve tabiki her ikiside çok çok zehirlidir. Aynı şekilde büyük dişotu eskiden oldukca yaygın olarak kulanılırken günümüzde küçük diçotu daha çok ve yaygın olarak kulanılmaktadır. Bu nedenle hangi bitkilerin, hangi rahatsızlıklara karşı nasıl kulanılacağı konusunda daha geniş çaplı bilgiler vermek isterdim, fakat bu şimdilik mümkün değildir.

Buradaki latince isimler en güncel olanlarıdır. Şifalibitkilerin latince isimleri sürekli botanikciler tarafından değiştirilmektedir, çünkü bitkilerin yeni yeni özelikleri keşfedilmekte ve bunedenle bitkiler bir gruptan alınarak başka bir gruba dahil edilmektedir. Ben bitkilerin eski letince isimlerini parantez içinde ayrıca yerverdim. Şifalibitkilerin türkce isimlerini kolayca bulabilmeniz içinde bitkini sıfatını parantez içinde yerverdim. Örneğin karakekik yerine kekik (kara) olarak yazdım.

Ayrıca Almanyada yaşıyan veya almanca bilenler için almanca isimlerede burada yerverdim. Öregin amanca weissdorn isimli bitkinin türkce karşılığı alıçdır, bazı yazarlar bitkiye akdiken ismi vermişler, oysa türkce akdiken ismi ile anılan bitki oldukca farklı bir bitkidir. Yani sifalibitkiler siteleri ve kitaplardaki bilgiler yüzlerce hatalarla doludur. Türkce site ve kitaplarda ise hala eski latince isimler yeralmakta günceleştirmeyi düşünmemektedirler. Bazı siteler ayın bitkiyi başka isimlerle 40 defa tekrarlıyarak sadece bilgiçlik taslamak için olmadık numaralar yapıyorlar. Prof. Dr. vb ünvan sahibi olan kişilerin 1000 yıllık eski bilgileri yeniymiş gibi taktim etmeleri ve hiçbir çalşma yapmadan başka kitaplardan metinleri alıp yayınlamaları nedir? İşte şu kadar üniversitemiz var diyoruz amma bu alandaki bütün çalışmaların altınada ABD, Japonya veya AB ülkerindeki ilim adamlarının imzası var. Bizdeki üniversiteler ne işe yarıyor. Şifalı bitkiler fotografı çekmek için gittiğim üniversitenin (İzmir) botanik bahçesinde çalışan 30 kişiden sadece biri botanikciidi, diğerleri ise eş dost aracılığı ile işe girmiş üstelikte köşe bucak kaytarmaktan başkada iş yapmıyorlardı. Bunedenle bu alanda araştırma yapmak isteyenlere 24 yıllık bir bilgi birikimimi sunarak işlerini kolaylaştırmayı düşünüyüorum. Bu sifalibitkiler listesi bir index niteliğindedir.

Geniş bilgiyi burada bulabilirsiniz

[url]http://www.bitkiseltedavi.com/defaul...a=bitkilistesi[/url]

Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1317
favori
like
share
BozokluCapan Tarih: 30.03.2010 11:32
bakip bi ilgilenirseniz sevinirim
BozokluCapan Tarih: 30.03.2010 11:32
slm ama link bos bir sey cikmiyor