Mustafa Keçeli ve Tomas Zapotocny sabah yapılan antrenmanın sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Her iki oyuncu Eskişehir yenilgisinden ders çıkardıklarını ve Ankaragücü maçında bu mağlubiyeti telafi edeceklerini söyledi.

Mustafa Keçeli Eskişehirspor maçında takım olarak kötü oyun sergilediklerini belirterek, “Eskişehirspor haklı bir galibiyet kazandı. Takım olarak bu maçta istenilen oyunu ortaya koyamadık. Yediğimiz ikinci gol sonrası oyundan düştük. Rakibimiz iyi oynayarak galibiyeti hak etti. Ligin henüz başındayız. Bu yenilgiyi telafi ederiz. Bana göre takımda Eskişehirspor maçın öncesinde konsantre eksikliği de vardı. Her şey yeniden başlıyor. Daha iyi konsantre olmalıyız. Mücadele vermediğiniz zaman maçı kazanamazsınız. Kimse gel maçı kazan demez. İyi mücadele ederek sonuca gitmeliyiz” dedi.

Ankaragücü maçının da zorlu geçeceğini belirten Keçeli, “Sahamızda konuk edeceğimiz Ankaragücü maçı da zorlu geçecek. Takımlar daha oturmadı. Bizde de yeni oyuncular var. Amacımız Ankaragücü maçını kazanarak yolumuza devam etmek” dedi.

Bir basın mensubunun “Oynadığın bölgenin alternatifi olmadığı söyleniyor?” sorusuna ise, “Takımda herkesin yeri var. Yenal var. Gerekirse Veli’de bu bölgede oynayabiliyor. Burada oynayacak oyuncuya ben karar veremem. Ama geniş bir kadromuzun olduğunu düşünüyorum” dedi.

Çek oyuncumuz Tomas Zapotocny ise oynadıkları maçları tekrar izlediklerini ve yapılan hataların en aza indirilmesi için çalışmalarda daha dikkatli olduklarını belirterek, “Maçta hata yaptığımız oluyor. Bu maçları izleyerek hatalarımızı gideriyoruz” dedi.

Eskişehir maçı için genel bir eleştiri olduğu, yenilen gollerde defansın hatası olduğu yönünde eleştirilerin olduğunun hatırlatılması üzerine Zapotocny “Bu tür eleştiriler defansa büyük etki yapıyor. Üç gol yedik. Yeni bir ekibiz zaman zaman anlaşmazlıklar oluyor. Bu anlaşmazlıklar oynadıkça düzelecek. Şimdi Ankaragücü maçını düşünüyoruz. Ekibimizde büyük bir sorun yok. Olacağını da düşünmüyorum” dedi.

“Bursa’daki atmosferi nasıl buldun? İki yıldır Türkiye’desin Türk futbolunu nasıl buluyorsun? Anadolu’dan bir şampiyon çıkar mı?” sorusuna ise, “Beşiktaş takımında oynarken böyle bir ortam yakalamıştık. Ama bu ortam Bursa’da çok daha farklı. Seyirci gerçekten itici bir güç. Onların desteği ile daha iyi futbol oynuyoruz. Türkiye ligi gerçekten zorlu bir lig. Güçlü ekipler var. Bursaspor’un ligi ilk üç ekip arasında tamamlamasını isterim. Ama bizi zorlayacak. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi takımlar var. Trabzonspor’da güçlü bir ekip onlarında şampiyonluk şanslarının olduğunu düşünüyorum” dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 349
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 19.08.2009 22:51
evet az kaldı haftaya ama birazda başka ikili denesin bakalım o zaman nasıl oluyor
Asi Çaykaralı61 Tarih: 19.08.2009 21:58
defansin en onemli iki ismi diyebiliri bizim maça da az kaldi