1981 yılının ıslak bir mayıs akşamını, sabaha bağlıyan gecesinde dünyaya geldim. Yağmuru ilk defa o gün tanıdım, pencerenin korkuluklarına vururken ve ilk defa bulutların göz kapaklarımın ardında olduğunu hissettim, yağmurların yanaklarımdan süzülüp anamın mendilinde öldüğünde
Çok şey öğrendim şimdiye kadar
Okumayı, yazmayı öğrendim. Ağaçların kalem, denizlerin mürekkep, gökyüzünün kâğıt olduğunu duyduğumda.
Saymayı öğrendim Güneşin her uykuya yatışında, parlayan yıldızları şaşırmamak için onları isimlendirdiğimde
İnanmayı ve ibadet etmeyi öğrendim. Karanlıkta çıkmaz sokaklara daldığımda, kendimi yalnız hissettiğimde, sığınacak bir barınağım olmadığında, içime ferahlığı ve rahatlığı akıtan ilahi bir gücün varlığını buldum. Ona sığındım, ona yalvardım hep.
Bir gün düşlerimde kâbuslarla boğuşurken mutluluk çaldı kapımı. İşte o zaman mutluluğu öğrendim. Yaprakların yeşermesinde, güneşin göz kırpışında, denizlerin coşmasında onu gördüm.
Hayal kurmayı öğrendim& Yeşile boyanmış kırlarda olmak istediğimde, güneşli bir günde gelincik tarlasında uzanmak, tatlı bir meltemin yüzümü yaladığını hissetmek ve saatlerce bülbül nağmeleriyle boğulmak istediğimde.
Dağların zirvesindeki karlarla kardan adam yapmak, soğuğa meydan okuyan kardelenlerin haykırışlarına karışmak, uçan kartalın keskin gözleriyle, dünyayı izlemek, yere konup o dünyayı avuçlarıma hapsetmek istediğimde sevdiğim insanlar için savaşmayı öğrendim.
Korkmayı öğrendim. Güneşin siyah bulutlar arasında yok olduğunu gördüğümde. Sonbahar rüzgârlarıyla dökülen yaprakların, kırılan dalların ve yağan yağmurun bendeki beni alıp gitmeye kalktığında.
Ağaç olup, yeşil yapraklara büründüğümde, kırlangıç olup, pembe hayallere kanat çırptığımda, diken olup, gülsüz olamadığımda sevmeyi öğrendim ben.
Dimdik ayakta durmayı, göklerde güneşe karşı direnmeyi, kutuplarda soğuğa baş kaldırmayı, hırçın dalgalarda boğulmamayı öğrendim ben.
Aslında tüm bunlarla yaşamayı öğrendim. Birkaç gün içinde&
Ve şimdi;
Ölmeyi öğreniyorum. İçtiğim her sigaranın bendeki beni alıp uçurumlardan savurmasıyla.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 498
favori
like
share
Halaskar Tarih: 19.09.2005 09:21
Güzel bir hikaye yüreğine sağlık
ata7676 Tarih: 16.09.2005 16:08
cok cok tskler
milkboy Tarih: 16.09.2005 13:02
samimi bir yazı tebrikler