nanenin faydaları - keten tohumunun faydaları - ıhlamurun faydaları - şifalı bitkiler

Şifalı bitkilerin faydaları ve hangi hastalığa iyi geldiği gibi konularda uzmanlar güncel açıklamalar yapıyor. Günlük hayatta sıkça kullandığımız nane, keten tohumu ve ıhlamurun faydalarına değinmek istedik. Bu şifalı bitkiler özellikle soğuk algınlığı, uykusuzluk ve ağrılarda etkili sonuçlar veriyor.

Nane: Mide ve bağırsak ağrılarına iyi gelir. İshal ve kusmalara karşı koruyucudur. Hazırlanışı: Bir fincan kaynar suya bir çay kaşığı kuru nane ekleyin. Demlenmesi için 10 dakika bekleyin. Süzdükten sonra için. Günde en fazla 4 fincan içmeniz gerekir. Nane aynı zamanda dış kullanımlar için de uygun şifalı bitkilerden biridir. Kaşıntılara, cilt hastalıklarına ve baş ağrılarına iyi gelir. Kullanımı ise oldukça pratiktir. Aktardan satın aldığınız nane yağı esansını sorunlu bölgelere günde bir kaç kez sürmeniz yeterlidir.

Keten Tohumu: Özellikle sağlıklı yaşam ve ayurveda uzmanı Doktor Ender Saraç'ın tavsiye ettiği keten tohumu sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Mide, bağırsak, böbrek ve boğaz ağrılarına iyi gelir. Hazırlanışı: Bir fincan kaynar suyun içine 1 yemek kaşığı keten tohumu ekleyip 10 dakika demlenmesini bekleyin. Sıcak olarak için. Eğer kabızlık probleminiz varsa keten tohumu size yardımcı olabilir. Bunun için incir reçelinin içine bir miktar keten tohumu ekleyip günde 3 kaşık yiyin. Etkisini 3 gün sonrasında gösterecektir.

Ihlamur: Safra kesesi, karaciğer, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Soğuk algınlıklarında içildiğinde terlemeyi hızlandırır ve sakinleştirici etkisiyle ağrıları azaltır. Hazırlanışı: 1 litre kaynar suya 2 çay kaşığı ıhlamur ekleyip demleyin. Sıcakken için.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 528
favori
like
share