Özel Güzellik Önerileri - Özel Günler İçin Özel Güzellik Önerileri - İstenmeyen tüylerden kurtulmak - Sinir ve Ağrılar

Özel günlerde solgun yüz, kramplar, yorgunluk, keyifsizlik gibi olumsuz durumlarından üstesinden gelebilmeniz için özel güzellik önerileri!

İstenmeyen Tüyler
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en hassas dönem regl öncesi ve sonrasıdır. Hormonlar yüksek seviyede salgılandığı için acıya karşı daha duyarlı hale geliriz. Tüy dökücü krem kullanıyorsanız ciltte sivilce oluşumuna, ağda kullanıyorsanız gözünüzden yaş gelebilecek kadar acıya neden olabilir.
Özel günlerinizde acilen tüylerinizi almak gerekiyorsa cildinize yoğun nemlendirici krem sürerek jiletle almayı deneyin. Regliniz bittikten bir hafta sonra normal hayatınıza dönmüş olacaksınız.
Sinir ve Ağrılar
PMS yani regl öncesi sendrom döneminde sinir, ağrı, göğüs hassaslığına sebep olan progesteron hormonudur. Beslenme planınıza özel bir değişiklik yaparak progesteron hormonunun olumsuz etkilerini en aza indirebilirsiniz.
Özel günlerinizde salatalık, maydanoz, kereviz, kuşkonmaz, ıspanak gibi tuz ve su söktürücü sebzelerle beslenmeye özen gösterin.
Günde iki fincandan fazla kahve gerginliğe neden olacağı için özel günlerinizde içtiğiniz kahve miktarını kontrol altında tutun.
Şişkinlik
Regl döneminde başta karın bölgesi olmak üzere vücudumuzun tamamında şişlik meydana gelir. Normal zamanlarda giydiğimiz kıyafetler özel günlerde küçük gelebilir.
Bir fincan zencefil çayı vücut şişkinliğini gidermeye yardımcı olur. Kaynar suyun içine bir parça zencefil atıp demlenmesi için 10 dakika bekletin. Sıcakken için. Tatlandırmak isterseniz bir çay kaşığı süzme bal ilave edebilirsiniz.
Kızarıklık
Kullandığınız hijyenik ped genital bölgenizde kızarıklığa neden olabilir. Sıcak havaların etkisiyle olasılığı daha da yükselmektedir.
Genital bölge temizleme jeli ile temizlenin ve iyice kurulanın. Kızarıklık olan bölgelere bebe pudrası sürün ve hijyenik pedinizi kullanın.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 383
favori
like
share