'Erkekler sarışın sever'.Evet sarışınlar daha eğlenceli olsalarda esmerler işte daha başarılı oluyorlar.
EsmeRLeR Daha BaşaRıLı Bu defa esmer kadın kazandı! Kim demiş erkekler sadece sarışın sever diye? Bilim adamlarının 3 bin kadın üzerinde yaptığı araştırmaya göre esmerler sarışınlara göre çok daha fazla kazanıyor. Hem maddi hem manevi!

Yapılan araştırmada Hollywood'un ünlü isimlerinden Catherine Zeta Jones ve Eva Longoria sarışınlara göre çok daha fazla kazanıyor tıpkı aşkta da olduğu gibi...

Doğal kahverengi saça ya da kahverengi boyalı saçlara sahip olan kadınlar karşı cinsle yaşadığı çoğu ilişkide başarılı ve bu oran sarışınlara göre yüzde 10 daha yüksek.

Her 7 kadından 1'i saç rengini değiştirdiği takdirde kendini daha seksi ve iyi hissettiğini itiraf ederken saçını koyu renge boyayan kadınların çekiciliklerinin daha çok arttığı ve erkekler tarafından diğer kadınlara göre daha fazla arzulandığı da yine araştırmanın ortaya koyduğu sonuçlardan.

Araştırma ayrıca kadınların yüzde 20'sinin saç boyatma işlemi sırasında kendilerini mutlu hissettiğini ve bu şekilde kendilerine güven duygularının arttığını gösteriyor.

Kadınların yüzde 40'ı doğal saçlarından nefret ettiği için saçını boyattığı da bir gerçek.

Birçok kadın saçını 20'li yaşlarda boyamaya başlıyor ve bir defa boyadıktan sonra sürekli boyuyor.

Kızıl saç tercihi ise diğer renklere göre en az olan. Kadınlar hayatlarınnı sadece bir döneminde kızıl saça ilgi gösteriyor.

Dünyaca ünlü kozmetik markası Schvarzkopf&Henkel'in boya uzmanlarından Camila Lobo Guerrero "Sarışın olmak bir arzu. Ve erkekler de sarışın kadınlarla eğlenmek kendilerini iyi hissetmek için birlikte oluyor" açıklamasında bulunuyor.

"Yaptığımız araştırmada sarışınlarla vakit geçirmek eğlenceli ancak esmer kadınlar daha fazla ciddiye alınıyor. Her zaman her yerde her konuda bu böyle. İşte oyunda aşkta..."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1045
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 24.08.2009 07:35
bence de ikimiz gibi
CADIKIZ Tarih: 23.08.2009 13:31
evet dogrudur esmerler hem akilli hemde tatlidir:72: