Biber Hapı Ve Zararları

Biber Hapı ve Zararları
DİKKAT.! ZAYIFLAMA İLAÇLARI ÖLÜME GÖTÜRÜYOR.!

Son yıllarda yaşanan obezite sorunları ve çoğu kadınların televizyonda gördükleri güzel kadınlara imrenmeleri sonucu birçok zayıflama ürünü üretilmiş ve bu pazarda büyük bir rant sağlanmıştır. Halen piyasada ve internet ortamında satışına devam edilen bu ürünlerin içeriği hakkında kutularında veya içlerinde herhangi bir açıklama yazmamakla birlikte, hiçbir onaydan geçmeyerek insanlara kolaylıkla sağlanması ileride yaşanacak sorunlara davetiye çıkarmaktadır. "Tamamen Bitkisel" , "Herhangi Bir Katkı Maddesi İçermez", "Hiçbir yan etkisi yoktur" -hatta ve hatta daha da ileriye gidilerek- "12 yaşındaki çocuklarda bile yan etki görülmemiştir." sloganları ile zayıf ve güzel bir vücut için hayâl kuran insanlarımızın kanına giren bu kapsüllerin içeriğinde, insan vücuduna son derece zararlı "Efedrin" ve "Sibutramin" adlı kimyasallar yüksek dozda kullanılarak tiroid hormonunun fazla çalışması(hipertiroidi) , dolayısıyla metabolizmanın hızlanması, nabız artışı, yüksek tansiyon, kalp çarpıntısı(taşikardi), irade dışı titremeler(tremor), sonu ani ölüm ile bitebilen hastalıklara sebep olmaktadır.

"Dr. Halil Akar / Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı
ABD’DE YASAKLANAN ÜRÜNLER
Öte yandan bu yıl başında, ABD Gıda ve İlaç Dairesi ‘Efadra’ içeren zayıflama ürünlerinin kullanımını yasakladı. ABD Gıda ve İlaç İdaresi FDA, 1999 yılından beri izlemeye aldığı efedra içerikli diyet katkı ürünlerinin satışını yasakladı. Yasak kararın yayınlandığı 6 Şubat 2004 tarihinden itibaren 60 gün içinde yürürlüğe girdi. Efedra ihtiva eden ürünler ABD’de aşağıdaki markalarla pazarlanıyordu. Bunlardan bir kısmı ülkemizde de satılmaktadır: 2 Way Max, Bata Blockers (hipertansiyon ilacı “beta blokerler” ile karıştırmamalı), Brand Mini-Tab, Dexatrim, Diet Fuel, Ephedrine HCL, Fat Predator, Herbalife, Herbalift, Hoo, Hydroxycut, Leptoprin, Metabolife 356, Metabolite, Mini-Thins, Pseudophrine, Quaifen PseR, Ripped Fuel, Stackers, Suddenly Slim, Synephrine, Thermagenics, Trimspa, Truckers Love It, X-Treme Lean, Xenadrine, Yellow Jackets."

Efedra kaynağı, Ma Huang isimli, Çin kökenli bir bitki...

[url]http://tr.wikipedia.org/wiki/Sibutramin[/url]
[url]http://tr.wikipedia.org/wiki/Efedrin[/url]

Ülkemizde en çok kullanılan zayıflama kapsülü olarak bilinen "Lida" isimli kapsülde "Sibutramin" ve şimdilerde çok popüler olan "Biber Hapı" veya "Meksika Biber Kapsülü" adı ile birçok internet sitesinden ve aktarlardan satışı yapılan kapsülde ise "Efedrin" isimli kimyasal mevcuttur.

Bizzat kullanmış olduğum biber kapsülü üzerinde tek bir Türkçe veya İngilizce kelime yoktur. İçeriğinde 30 adet kapsül ve 2 sayfadan oluşan küçük bir tanıtım kağıdı mevcut. Her yerinde Çince birşeyler yazan bu kapsüle 06.08.2009 da arkadaşımla birlikte başladık. İlk hafta ikimizde de feci şekilde baş dönmesi yaratan bu ilaç, 3. gününde arkadaşımın bayılmasından sonra bende şüphe uyandırmaya başladı. Boş kaldığım zamanlarda sürekli araştırma yaptım. Sağlık Bakanlığı'na şikayet etmek istedim. Ama saolsun çok sistematik bir şikayet sitesi var ki 10 kez denememe rağmen şikayetimiz gönderilemedi!. Bu arada tabii ki arkadaşımda bende ilacı kullanmaya devam ettik. 17.08.2009 tarihinde ilacı aldıktan yarım saat sonra bende nefes darlığı başladı, daha sonra çarpıntı, baş ağrısı ve görme bulanıklığı ile devam etti. Tam 3 saat süren ve soğuk terlemelerle devam eden sürecin ardından işten eve dönerken eve sağ sağlim varmak için dua ediyordum... Neyseki vardım tabi. Allah'ın sevdiği kuluyum galiba. Yani en azından şimdilik... Umarım ilerde karaciğer yetmezliğinden filan ölmem Son ilacı 19.08.2009 günü kullandım. Yani dün. Toplam 13 günde 5 kilo verdim. Vermez olsaydım! Dün hapı içtikten sonra akşama kadar kendimi sakinleştirmeye çalıştım. Konuşmakta zorluk çektim. İki adım yürüsem kalbim duracak diye endişelendim. Kısacası ölüme yaklaştığımı hissettim hayatımda ilk kez... Ve araştırdığım bütün bilgileri toplayarak arkadaşıma da gösterdim. Fakat o, "Bende hiç öyle bir etki olmadı, ben devam edeceğim" dedi.. Şimdi o kadar endişeliyim ki, çünkü her insanın bünyesi farklıdır. Bende yavaş yavaş hissettirir, bazısında birden birşey olur. Arkadaşım ve kullanan binlerce insan için çok korkuyorum. İleriki günlerde televizyonlarda "Zayıflama ilacının etkin maddesi "......." dolayısıyla karaciğer yetmezliğinden ölen..." diye devam eden haberleri duyarsanız şaşırmayın.

Şimdi yapılacak tek şey; bir İlaç Analiz Labaratuarına bir kapsül biber hapı götürüp analizini isteyeceğim. Daha sonra Sağlık Bakanlığı'na müracaat etmeyi düşünüyorum. İlgilenilmezse bu işin içinde olan, müsade eden, ithal eden, üreten her kim varsa İnsan Hakları Mahkemesine haklarında dava açacağım.

Bu bilgileri tüm sevdiklerinizle paylaşmanızı, eğer bu kapsülleri kullananlar varsa uyarmanızı önemle rica ediyorum...

Alıntıdır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 91271
favori
like
share
MAIN-BOARD Tarih: 24.07.2016 14:06
Tebrikler!
Paylaşımınız haftanın en popüler içerikleri arasında.
Ödüllü Paylaşımlar
infazurex1 Tarih: 31.12.2011 13:30
zararlı olan şey zayıflama hapının içersindeki maddedir zaten[URL="http://www.maurerskapsul.net"]. efedrinden ziyade yoğun olarak sibutramin kullanılır[URL="http://www.biberhapibitkisel.com"], halbuki sibutramin abd ve avrupada obezite hastalığı olan insanlara verilen bir kimyasaldır[URL="http://www.biberhapimeksika.net"], yakın bi gelecekte ülkemizdede bu şekildeydi ama son durum nedir bilmiyorum[URL="http://www.peppertimebiberhapi.net"]. sibutramiin zararı vardır, ama önemli olan bunu vücuttan hızlı şekilde atmaktır bunun içinde zaten 3-4 litre su içilmesi gerekiyor[URL="http://www.lokmanhekim.org" rel="nofollow" target="_blank">.
genel olarak bakıldığında bu tür haplar zararlı ama bi okadarda faydalıdır. daimi olarak kullanmaktan ziyade, geçici olarak kullanılabilir[URL="http://www.rxmagna.net" rel="nofollow" target="_blank">.

@36dewjxo
sağlık bakalığı bu tür ilaçlara izin vermiyor zaten ismi telafuz edilen ürün kaçak yollardan geliyor, ayrıca içersinde sibutramin madde olduğu tespit edilen altın çilek,pepper time[URL="http://www.peppertimekapsul.net"], lw6090 gibi ürünlerde yasaklandı zaten[URL="http://www.vpillsyorumlar.com" rel="nofollow" target="_blank">.
asliuzun Tarih: 03.05.2011 14:53
Zayıflama Hapları Zararları günümüzde çok tartışılan bir konudur ve televizyonlarda dile getirilmektedir;çok tartışılmasının asıl nedeni büyük üreticilerin yıllardan beri sattıkları ürünlerin pazar paylarının özellikle bitkisel Zayıflama Hapları Zararlarızayıflama hapları ile azalmasından dolayı yaşanan ticari kaygıdır.Ürünler zaten yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılan bitkilerden yapıldığı için testleri doğal olarak tamamlanmıştır.
Bunun yanında üreticilerin piyasaya sürmek için bakanlıkların bağlı birimlerinden izin almak zorunda olduklarından testler yapılmıştır.Bu konu hakkında söylenecek bir söz ise şu bakanlık testleri daha güvenlidir bu değildir gibi mantıksız bir tartışmadır sonuçta kanunen hepsi aynı testleri zaten yapmaktadırlar sadece biri daha fazla bedel istemektedir.Kısaca testler aynıdır ve diğer konu devlet kurumların arasında olan meseledir.Alıntı