Basın toplantısında film ekibi tam kadro kamuoyuna tanıtıldı...

Suat Oktay Şenocak'ın yazıp yöneteceği, senaryosunu R.Zafer Yılmaz'ın kaleme aldığı "CAMCI/ADI AŞK BU EZİYETİN" adlı uzun metraj sinema filmi için basın toplantısı düzenledi. Özgen Çay Bahçesi'nde düzenlenen toplantıya Bursaspor'un yeşil inciler bayan taraftar grubu da katıldı.

Çekimleri 15 Eylül 2009-Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek proje için aşıklamalar yapan İnSanat Başkanı İlyas Sarı, Bursa’da sinema yapılabileceğini kanıtlamak üzere yola çıktılarını söyledi. Kısıtlı olanaklara filmi çekeceklerini açıklayan Sarı bu projeye destek vermek isteyen tüm sanatsever ve sporseverlerin İnSanat Sinema Derneği / Yapı ve Kredi Bankası Fevzi çakmak Şubesi'nde açtıkları "84382110" numaraları hesaba katkı yapabileceklerinı duyurdu.

Basının sorularını yanıtlayan yönetmen Suat Oktay Şenocak, "Gönül isterdi ki bu filmi daha iyi koşullarda, daha zengin olanaklar içerisinde çekelim. Bunca yıldır şartların olgunlaşmasını bekledik, ancak baktık ki şartların olgunlaşacağı ve olanakların değişeceği yok, biz de kendi yağımız, tuzumuz, ekmeğimizle bu filmi çekmek üzere kolları sıvadıkdedi. Şenocak, filmiamamen Bursa’nın öz kaynaklarıyla çekeceklerini söyledi ve filmde yine Bursa Şehir Tiyatrosu ve AVP Devlet Tiyatrosu oyuncuları rol alacağını açıkaldı. Suat Oktay Şenocak şunları söyledi: "Projemizi çekeceğimize olan inancımızı öncelikle Bursaspor taraftarının arzu ve istediği artırdı. Bu taraftar film olmayı hak ediyor. Çünkü onların da Westham United’den aşağı kalır tarafı yok, fazlası var. Ve tabii ki, BŞ Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile AVP Devlet Tiyatrosu oyuncularının karşılık beklemeden bu filme destek veriyor olması, projenin gerçekleşecek olmasında önemli etken.Bursa Valisi Sayın Şahabettin Harput’un da bu projeye destek verdiğini ve Bursa ile Bursaspor’un ulusal ve uluslararası tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanıyor olması motivemizi artırıyor.Projemiz bir sinema filmi ve hem sinemalarda gösterilsin, hem de ulusal ve uluslararası festivallere katılsın istiyoruz.Maddi destek bulmak için çalmadığımız kapı, başvurmadığımız merci kalmadı. Amma ve lakin hiç kimseden bu anlamda destek ve kaynak bulamadık. Daha iyi koşullarda çekme fırsatımız olsaydı, daha rahat çekebilirdik filmimizi ama olmadı. Paramız yok. İnanıcımız ve bize güvenen yüz binlerce yeşil beyazlı taraftar var.İşimiz çok zor ama olanaksız değil!Bu zorluğu aşmamız için katkı sağlayacak her türlü desteğe ihtiyacımız var. Bunun için bir hesap numarası oluşturduk. İnSanat Sinema Derneği’nin hesabına katkı sağlamak isteyen herkes dilediği kadar yardımda bulunabilir. İşte Hesap numaramız: İnSanat Sinema Derneği / Yapı ve Kredi Bankası Fevzi çakmak Şubesi'nde açtıkları "84382110"

Yazan/Yöneten: Suat Oktay Şenocak
Senaryo: Zafer Yılmaz
Oynayanlar: Altuğ Görgü, Bülent Çiftçi, Murat Liman, Burhan Narınç, Nilgün Tüksever Görgü, Günay Güney, Ahmet Beydüz, Nihal Türksever, Bülent Uçar, İlyas sarı, Didem Hun Liman, Yunus Emre Kılınç, Zuhal Kişin Köseoğlu, Doğa Ceren yedikardeş, Tuğçe Karabacak
Yapım: İnSanat Derneği / 16mm Sinema Atölyesi
Çekim mekanları: Muradiye, Altıparmak, stad ve çevresi, Papazçeşme, heykel, Ulucamii, Eskişehir…
Çekim tarihi: 15 Eylül 2009-Mayıs 2010

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1832
favori
like
share
selcukbrs Tarih: 22.08.2009 23:50
tüm bursaspora gönül vermiş herkese hayırlı olsun sinemalarda