Yüzdeki çizgiler, yaşlılığın dövmeleri gibidir. Yaşı ele verir.
"Deng Ming-Dao"

Her an yeni olaylara ve değişimlere gebedir. Değişim neredeyse kural gibidir. Ve belki de değişmeyen tek şey odur. Değişim.!

Bazı danışanlarım ile, evliliklerini nasıl yoluna koyabilecekleri ile ilgili konuşuyoruz. Onlara çeşitli önerilerde bulunuyorum. Onlarda vazgeçirmekte zorlandığım ve bana "haklısın" deseler bile içten içe inanmakta güçlük çektikleri şeylere doğru yönlendirmekte zorlandığım en önemli şey olarak, kalıplaşmış inançları çıkıyor karşıma. Feng Shui ' nin Bagua gayeleri üzerine örülmüş kitaplarındaki çok temel hatalara bağlanmış olarak, yanlışlarından vazgeçmek istemiyorlar. Artık çoktan Bagua gayelerine inanmış durumdalar.

Bagua Gayeleri ideallerden bahsetmektedir. Bagua gayelerini temel olan tüm çalışmalar, adeta tüm dünya evlerini Kuzey Güney hattında oturmuşçasına kabul ederek, bir ideal üzerine tüm beğenilerini ve beklentilerini ve tüm değişmezlerini sergilemeye çalışırlar. Oysa her birim alan, kendi çok özel kaderine sahiptir. Hiç bir zaman gerçek Kuzeyden bahsetmedikçe , Kariyer köşesinden bahsetmiş sayılmazsınız. Uzun süredir çoğu Feng Shui meraklısı kişi bu mantık üzerine evini şekillendirmeye çalıştı. Tüm gerçekler, pusulalar ! dahil size Kuzey ' i evinizin bir başka köşesi olarak gösterirken, giriş kapınızın olduğu yer diye iddia etmek niye. Ve dahası öyleymişçesine, bir mekanın girişini Kariyer olarak değerlendirmek niye diye soruyorum , ister istemez.

Evlerimiz, iş yerlerimiz aynalarımızdır. Onlar bizlere tüm çıplaklığı ile kendimizi gösterirler. Bir eve ya da iş yerine gidip, mekanın sahipleri hakkında konuşmak zor değildir. Saklanmış ve gizlenmiş olmaları da dahil olmak üzere , eşyalar kendilerini ele verir. Gerçek pusula yönlerine göre bir mekanı okuduğunuz zaman kendinizi tüm çıplaklığı ile ele verirsiniz. Kaçsanız bile, ve evinize hiç bir Feng Shui uzmanı uğramamış olsa bile, hayat size Feng Shui' yi çoktan uygulamıştır. Fakat bir rüzgardaki polen gibi , bir oraya bir buraya savrulmuşsunuzdur. Ve sonuçta durumdan şikayet eder hale gelirsiniz. Ta ki, rüzgar sizi, ıslanacağınız bir göle, yanacağınız bir ateşe, çıkamayacağınız bir yamaca bırakıp gidene kadar.

Eğer Kariyer köşenizden bahsetmek istiyorsanız ve o o konuda hayatınızda bir iyileşme sağlamak istiyorsanız, Feng Shui önce çalışın ! der. Önce Kader sonra Feng Shui ' dir. Ancak tüm çabalara rağmen bir hata devam etmekte ise, Feng Shui uzmanı gelir ve mekanınızı okuyarak, sizin nerede hata yaptığınızı söyler. Çünkü danıştığınız uzman objektif ve dürüst olmak zorundadır. O size kabul etmeye direndiklerinizi de söyleyecektir.

Evlilik hayatlarında sorun olan bazı danışanlarımız yine aynı Bagua Gayeleri metotları ve minör etkili renk aktivasyonları ile evlilik yaşamlarını, partner ilişkilerini değişip, dönüştürmeye uğraşıyorlar. Çarşaflarınızı istediğiniz kadar kırmızı veya pembe yapabilirsiniz. İstediğiniz kadar yatağın altını boş bırakıp, kavga gürültüden uzak, bol chi akışlı ve bol gülücük dolu bir ilişki hayal edebilirsiniz. Değişmeye çalışmayan siz ve değişmeye çalışmayan bir eş ile pek az kıpırdanış yaşayabilirsiniz.

Başucuna tam olarak istediğiniz tipte ! bir partner resmi koyup, beklemeye koyulanlar....Sözlerim sanıyorum sizlere ve size yakın düşünenlere. Bu aktivasyonların da elbette sonuçları var. Ancak hangi çalışma vardır ki, gerçek bir farkındalık düzeyinden yoksun iken, kalıcı bir değişikliği size sağlasın. Öyle bir suyun içinde yüzersiniz ki, siz farkındalığınızı arttırmadıkça, bir yudum su dersiniz, onca suyun içinde.

Feng Shui kendi başarısını, onu doğru düzgün uygulayan aracıları ile yani danışmanları ile sergiler. Eğer gelişigüzel ve yanlış metotlar üzerine bir kurgu yaparsanız, en az iyisi kadar etkili bir negatif periyot harekete geçirirsiniz. Yanlış tedavi edilmiş bir yaraya döner.

Evliliğinizi dönüştürmek mi, istiyorsunuz ?. Haklısınız , bu en doğal arzunuz ve hakkınız. Fakat değiştirmeden önce, nedeni söyleyecek o anki durumu görmek gereklidir. Neden böyle olduğunu anlamadan, evinizin sağına soluna çeşitli resim ya da renk uygulamaları yapmaktan vazgeçmelisiniz. Evet her zaman söylediğim gibi, bir çay kupası bile niyetle yerleştiğinde pek çok şey değiştirebilir. Evet yataklarımızın altı boş olmalı. Ve evet dağınık olmamalıyız. Bunlardan hala vazgeçmiyorum. Fakat tümü bir bütünlük içinde ve sağlıklı bir kurgunun parçası olmadan pek az sonuç verir. Ve dönüşüm gerçek olmadan, kozasından çıkamayan tırtıl gibi, kelebeğe dönüşmeden ölür gider.

Oysa biz kelebek olmak istiyoruz. Kanatlarımız ile özgür uçmaz isek, artık ( bir danışanımın bana yazdığı gibi ) başak tarlalarının üzerinden uçmayı beklemek ve hayal etmek neye yarar ki ?

Lütfen önce, yaşadığınız mekanları Feng Shui ' yi doğru anlayarak okumaya ve yorumlamaya çalışın.Ancak sonra o mekan hakkında karar verebilir ve dönüşüm başlatabilirsiniz. Bagua Gayeleri çok önemli gerçekleri açıklar. Haklı olduğu şey, bahsettiği yön hakkında söyledikleridir. Ancak her evin girişinin kuzeyde olduğu söyledikleri arasındaki gerçeklerden değildir.

Saygılarımla
İç Mimar ve Feng Shui uzmanı Funda Ceyhan

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 482
favori
like
share