Abimm - Abimm 2009 - Abimm Film Konusu - Abimm Filmi - Abimm Vizyon Tarihi - Abimm Film Yönetmen - Abimm Film Oyuncuları - Muro Abimm - Mustafa Üstündağ

Abimm 2009

Gösterim Tarihi: 04 Aralık 2009

Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Selen Seyven, Levent Üzümcü
Haldun Boysan, Rüçhan Çalışkur

Yönetmen:Şafak Bal

Senaryo: İlkay Akdağlı

Yapımcı: Ergun Mercan

Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay

Tür: Komedi

Yapım: 2009 ~ Türkiye

Dağıtım: Medyavizyon


Muro karakteri ile sevilen oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni filminde sakar mafya babası Çetin’i canlandıracak.

Önce ‘Kurtlar Vadisi: Pusu’ adlı televizyon dizisinde, ardından da ‘Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine’ isimli sinema filminde devrimci Muro’yu canlandıran Mustafa Üstündağ, yeni sinema filminde artık devrimcilikten kurtuluyor.

Günyadın’In haberine göre; Elita Film Şirketi’nin yeni filmi ‘Abimm’ için dün bir anlaşma yapan Üstündağ, bu kez Çetin isimli sakar bir mafya babasını oynayacak. Film için “Son yıllarda okuduğum en iyi senaryo” diyen genç aktör, 1 Temmuz’da kamera karşısına geçecek. İlkay Akdağlı’nın yazdığı ‘Abimm’in yönetmenliğini Şafak Bal yapacak.

Ön hazırlıklar hakkında bilgi veren yapımcı Ergun Mercan, senarist İlkay Akdağlı ve yönetmen Şafak Bal, izleyicinin her anından keyif alması için uzun bir ön hazırlık dönemi geçirdiklerini ve iddia ettikleri gibi çok farklı bir acıklı-komedi çekeceklerini belirttiler.

17 gün içersinde 9.000 km yol kat ederek mekan araştırması yapan ekip, Ortaca-Bozburun arası 135 km kare alanda 65 köy ve 10 belde taranmış.

Çekimler sırasında en büyük tehlike yılanlar olmuş. Tehlikenin artığı bölümlerde ekibin hemen yanında ambulans bulundurularak, bütün ekip sigortalanmış.

Bozburun’da arabanın uçma sahnesinin çekileceği bir mekan bulundu. Ancak burada gerçekten bir trafik kazası olup araba uçuruma yuvarlanınca Karayolları tarafından uçurum kenarı kapatılarak ve çekim mekanı değiştirildi.

Hala ve zeka engelli Arif’in yaşadığı köy evi aranırken, çok beğenilen bir evde gerçekten zeka engelli bir çocuğun yaşadığı öğrenen ekip şaşkınlığını gizleyemedi. Yönetmenin “bunun iyi bir işaret” olduğu yorumu üzerine bu evde karar kılındı ve babanında oluru ile bu evde çekimler yapılmasına karar verildi.

Çetin ve Arif’in sığındığı bir dağ evi aranırken yönetmenin beğendiği ama henüz inşaat halinde bir ev bulundu. Yapımcı Ergun Mercan tarafından inşaatın bitirilmesi şartı ile ev sahibi tarafından çekimlere izin verme konusunda anlaşıldı.

Bar sahnesi gerçek mekanda ve gerçek müşteriler ile çekilecek. 3.000 kişinin çekimlere dahil edileceği gece CRAZYDAISY- MARMARİS de çekilecek.

Mustafa Üstündağ, Levent Üzümcü, İlkay Akdağlı bilinen tiplerinin dışında bir görünümle kamera karşısına geçecekler. Levent Üzümcü sakal bırakıp 15 kg alırken Mustafa Üstündağ kilo vericek saçlar ve sakallar gidecek…
Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4394
favori
like
share
mehmetakar87 Tarih: 06.02.2011 20:04
bı otel sahnesı vardı o otelin nerde oldugunu bılen arkdaşlar varmı???
Pedaliza Tarih: 06.12.2009 00:26
Çok süprizli..dramatik mi traji komikmi anlamadan film bitti...
Levent Üzümcü oyunculuğu mükemmeldi..resmen kendini filme adamış...tebrik ediyorum
HaKan_TK Tarih: 26.11.2009 16:15
valla muroda çok yanıldım adam tatil bölümünü gösterdi fragmanda izlerken o bölüm çıkmadı şimdiktebu sahne çıkmassa :3:
eskitoprak Tarih: 26.11.2009 13:07
seyredilir bence
NaZ Tarih: 25.11.2009 14:05
Bu filmi merakla bekliyorum
MiSS-FENER Tarih: 22.11.2009 18:28
Konular Birleştirildi..