Orada - Orada 2009 - Orada Vizyon Tarihi - Orada Filmi - Orada Film Özet - Orada Film Yönetmen - Orada Konusu - Dolunay Soysert - Sinan Tuzcu

Orada 2009

Gösterim Tarihi: 25 Aralık 2009

Oyuncular: Dolunay Soysert, Sinan Tuzcu, Erol Günaydın
Füsun Erbulak, Bahtiyar Engin

Yönetmen: Melik Saraçoğlu, Hakkı Kurtuluş

Senaryo Yazarı: Melik Saraçoğlu, Hakkı Kurtuluş

Müzik: Alper Maral

Görüntü Yönetmeni: Eyüp Boz

Tür: Dram

Yapım: İki Film

Dağıtımcı: Özen Film


Hakkı Kurtuluş ile Melik Saraçoğlu’nun yönettiği ve Dolunay Soysert, Sinan Tuzcu, Erol Günaydın ile Füsun Erbulak’ın oynadığı Orada,
25 Aralık 2009’da Özen Film dağıtımıyla İki Film tarafından vizyona çıkarılıyor.


"Huzurevine bırakılmış, kendini ölüme yatırmış bir anne; onun ölümünü öğrenip apar topar ülkesine dönüp, yıllardır görüşmediği kızkardeşiyle buluşan bir oğul; annesinin tüm yükünü üstlenmiş bir kız ve adada münzevî bir hayat süren baba... ORADA, paramparça olmuş işte bu İstanbul ailesinin hüzün dolu 24 saati üzerine bir film. Dolunay Soysert, Sinan Tuzcu, Erol Günaydın, Füsun Erbulak ve Bahtiyar Engin'in rol aldıkları ORADA, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun ilk filmi."

Orada, anne, baba, bir abla ve bir erkek kardeşten oluşan, parçalanmış, dört bir yana savrulmuş eski İstanbullu bir ailenin öyküsüdür. Huzurevinde yaşayan annenin “ölmeye yatması”, daha doğrusu kalp krizini tetikleyip vefat etmesi sonucunda, aile 24 saatliğine de olsa tekrar bir araya gelecektir.

65 yaşındaki anne, İstanbul yakınlarında kızı tarafından yerleştirildiği huzurevinde yaşamına son vermiş ya da en azından ölümünü çabuklaştırmış; 36 yaşındaki abla atlattığı onca badireden sonra kendine yeni bir yaşam kurmuşken annesinin vefatıyla sarsılmıştır. 32 yaşındaki erkek kardeş de yıllardır dönmediği ülkesine apar topar dönmüştür.

Bir araya gelen abla-kardeş önce annelerini defneder, ardından da Büyükada’daki aile evinde münzevî bir yaşam sürmekte olan 71 yaşındaki babalarını bulur. Kısa süreliğine de olsa bir araya gelen aile fertleri, o güne dek konuşamadıklarını en sonunda konuşacaklardır.

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 401
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 04.09.2009 21:25