Öncelikle bu konuyu kendim hazırladım ve baya zaman aldı bu yüzden birazda geç oldu..Umarım hepiniz bu konudan yararlı bilgilerle ayrılacaksınız.. CapsLerde yoLda :)....

Metin2 Kurulumdan Üyeliğe , Üyelikten Oyuna..

Metin2 - Doğuya Has Macera MMOG

Online oyunlar gerçekci köylerde , genellikle farklı tip savaşçıların ve güçlerinin süslediği oyunlar olurdu.. Genelde aynı oyunlardı. Bunda farklı olarak ''Metin Taşları'' adı verilen yeni bir sistemde çıkarılmış. Bu metin taşlarına saldırdığınız zaman etrafınızda birçok slot (canavar) çıkar ve sizin metini kesmenizi engellemeye çalışır. Slotların sayısı , tipi ve çıkma zamanları metne saldıran oyuncuların sayısına göre değişmektedir. Online oyunlarda genelde takımlara ''Clan'' adı verilirdi. Bundaysa ''Lonca'' adı verilmiştir.Lonca liderleri , belirli bir ücret karşılığında haritadaki emlakçılardan arazi alabilmektedir. Bu arazilere silah , zırh , takı vs. demircisi ve abanoz , cennet gözü , altın , elmas vs. işleyicisi kurabilmekteyiz . Bunun içinde bazı itemlere (eşyalara) ihtiyaç duyacağız..

Oyunda 3 farklı ülke var ; Jinno (Mavi) , Shinsoo (Kırmızı) ve Chunjo (Sarı)..

Jinno İmparatorluğu : Jinno Askeri Güce Dayalı Bir İmparatorluktur. Kıtanın Doğu Kısmında Yer Alır. Halkı agresif ve savaşçıdır.. Jinno İmparatorluğunun Lideri son imparatorun oğlu Ee-Ryoong'dur. O eski imparatorluğun askeri güçle yeniden birleşebileceğine inanır..

Shinsoo İmparatorluğu : Kıtanın Güney kısmında yer alır. Ticarete dayalı bir im paratorluktur.. Yoon-Yoing tarafından Doğu ile ticari bir anlaşma yapılarak kurulmuştur.. Shinsoo batı imparatorluklarıyla sorunlar yaşamaktadır.. Metin taşlarının tehlikesi farkedildiğinde tüm tüccarlarda silahlanmak zorunda kalmıştır. Amaçları ise kendilerini Batı imparatorluğundan gelecek saldırılara karşı korumak ve ticaret yolunu tekrar açmaktır..

Chunjo İmparatorluğu : Kıtanın Batı Kısmındadır. Teokratik bir toplumdur. Yoon-Young tarafından kurulmuştur. Metin taşlarının tehlikesini fark edebilmek için karısının güçlerinden yardım almıştır. Defalarca Metin taşlarına karşı önlem alınması istedi ama görmezden gelindi. Asi bir kardeşliğe liderlik etti.Chunjo ; doğulu ve güneyli imparatorluklarla savaş halindedir. Amaçları ise kıtanın kontrolünü ele geçirip metin taşlarını artan gücünü kesmek..

Karakter Sınıfları :

Savaşçı : Savaşçılar seçtikleri özelliğe göre çift el veya kılıç kullanabilirler. Dövüşler için ''Zihinsel'' beceriyi , seviye kasmak içinse ''Bedensel'' beceriyi seçmelidirler.Bedensel için kılıç , zihinsel için çift el silah önerilir...

Suralar : Kara büyüye yönelmiş bir topluluktur . Büyü kullanılar. Dövüşler için ''Kara Büyü'' becerisini , seviye kasmak içinse ''Büyülü Silah'' becerisini seçmelidirler.Silahları sadece kılıçtır...

Ninjalar : Suikastçilerdir. Ninjanın en güzel özelliklerinden biri ''Yakın Dövüş'' becerisinin hem seviye kasmada etkili olması , hemde dövüşlerde etkili olması..
''Uzak Dövüş'' becerisi ise sadece dövüşlerde etkilidir.Silahları yakın dövüş için bıçak , uzak dövüş için yaydır.

Şamanlar : Zekidirler.. Savaşlarda diğer arkadaşlarına büyük destek olabilirler. Şamanlar ''İyileştirme'' becerisini kullanabilir veya ''Büyülü Yardım'' becerisini kullanabilir.

Oyununu kurup üyeliğimizi açtıktan sonra oyunu açacağız. 33 Serverlik Listemizden bir server seçip oyuna başlayacağız. Alesta hariç bazı serverler üyeliğin üstünden belirli bir zaman geçmesiyle açılabilir. Alesta ise ilk server olduğu için genelde herkes onu tercih ediyor . Alestada oyuncu sayısı çok olduğu için orda karakter açamıyoruz.

Server seçip oyuna girdiğimiz zaman karakterimize göre kılıc,bıçak ve yelpaze alıyoruz.Slotları keserek seviye atlıyoruz. Seviye atladıkçada bazı itemleri giyme imkanımız oluyor. İtemlerimizi güçlendirmek için ''Demirci''ye gidiyoruz.Demirci eşyalarımızı güçlendirirken belirli bir ücret istiyor . Ayrıca güçlendirmek istediğimiz itemlerin yok olma ihtimalide var. Kutsama ile basarsak yok olduğunda sadece seviyesi düşer. 25. seviye itemlerinden itibaren +4 den sonra eşyamızı basarken itemde istiyor.

Markete giderek oradan ''Yang'' adı verilen paramızla pot (iksir) alabiliriz. Kırmızılar can (HP) , maviler ise enerji (SP) iksiridir. Her %25 Tecrübe puanında 1 statü puanı kazanıyoruz. Karaktere göre 4 farklı statüden birine veriyoruz.

Bunlar ; ''HP'',''SP'',''STR'' ve ''DEX'' tir. Hpye verirsek toplam canımız artar. Spye verirsek toplam enerjimiz artar. Strye verirsek atak puanımız artar. Dexe verirsek defans puanımız artar. Her karakter için nasıl puanlıycağımızı bölümüzde bulabilirsiniz. Oyun Yöneticileri ''GM (Game Master)''Lerdir.

Metin taşlarınında bizimde olduğu gibi seviyesi vardır. Her metin farklı tür slotlar çıkarır.

Becerilerimizi 5. Seviyede öğretmenlerden açtırıyoruz. ''C'' tuşuna basarak aşağıdan becerilere tıklıyoruz. Beceriye tıklayarak alttaki tablolara koyuyoruz. Potlarıda oralara yerleştiriyoruz. ilk 4 tablodaki becerileri 1-2-3-4 tuşlarına basarak kullanıyoruz. Diğer tablolardakini ise F1,F2,F3 ve F4 tuşlarıyla kullanıyoruz. Ayrıca at aldığımız zaman onun simgesinide oraya koyabiliriz. Her seviye atladığımızda beceri puanı kazanıyoruz. Her karakterin en güçlü becerisini puanlamasını tavsiye ederiz. Becerilerilerimiz 17-20 arasındaki puanlara ulaştığında master olur. Bundan sonra ''Beceri Kitabı'' adı verilen kitapları okuyarak becerilerimize seviye atlatabiliriz. Seviye atlattığımızda gereken kitap sayısıda artacaktır. Kitapları okumak için mausun ''Sağ'' tuşuna basmalıyız. Kitap okuma başarısızda olabilir. Sizin hedefiniz ''GrandMaster'' olsun. Becerilerimizi kitaplarımızla 7-10 puan arasına getirdiğimizde grandmaster seviyesi açılıyor. GrandMaster seviyesinde puan vermek için ''RuhTaşı''na ihtiyacımız var. Ruh taşlarını okurkende başarısız olma ihtimalimiz var.

Ayrıca oyunda balık tutabiliriz. 30. seviye olduğumuzda balıkçıya giderek olta ve yem alıp balık tutmaya başlayın. Tuttuğunuz balıkların içinden istiridye çıkabilir. İstirdyeden ise inci veya kömür parçası.

Loncalar 40. Seviyede 200.000 yang karşılığında kurulmaktadır.

Her slottan farklı itemler düşebilir..

Görevleri yaptığımızda item , para veya tecrübe kazanıyoruz.Slotlarında bizim ve metin taşlarının gibi seviyeleri var.

Karakterler ve Becerileri İçin Ortalamalı ve Becerili Silahlar (30.Seviye Silahları)
------------------------------------------------------------
Savaşçı - Bedensel : Dolunay Kılıcı.. Bedensel becerili savaşçılar için ortalama önemlidir. Beceri pek fark etmez.
Savaşçı - Zihinsel : Kırmızı Demir Pala (KDP).. Zihinsel becerili savaşçılar için -siz kdp gerekir. Ortalama ve beceri gereklidir.
------------------------------------------------------------
Sura - Kara Büyü : Dolunay Kılıcı.. Kara büyü becerili suralar için ortalama önemlidir.
Sura - Büyülü Silah : Dolunay Kılıcı..Savaşçıdaki gibi ortalama gerekir.
------------------------------------------------------------
Ninja - Yakın Dövüş : Siyah Yaprak Hançeri (Syh)..Becerili ve Ortalamalı SYH kullanmanızı tavsiye ederim ama yakın dövüş ninjalar için genellikle beceri gerekir.
Ninja - Uzak Dövüş : Geyik Boynuzu Yay (Gby).. Ortalaması önemlidir.
-------------------------------------------------------------
Şaman - İyileştirme : Sonbahar Yelpazesi.. Beceri önemlidir.
Şaman - Destek : Antik Çan..Beceri ve ortalama..

Anlatım bana aittir!!! [url]wWw.PayLasTR.ORg[/url] - MaDDoX!!! Çalana haram olsun..!!

NoT:MaDDoX benim payLaşTR nickim :)

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 9059
favori
like
share
mendufbey68 Tarih: 14.12.2009 01:21
ÜYE OLDUM NERDEN OYNUYCM
BATU546 Tarih: 07.12.2009 16:46
nerden oynucaz üye oldum ama
muratsal Tarih: 14.11.2009 10:06
aaaa
482mustafa482 Tarih: 29.10.2009 18:10
bnnm
gs175 Tarih: 13.10.2009 15:12
ben katılmıyom bir yerine bence zihinsellere çift elk değilde tek el lazım
kakja Tarih: 11.10.2009 20:13
[QUOTE=;]
sağol
By_Bunalim Tarih: 10.09.2009 08:00
spr yazmışsın emege saygı