Reynold hastalığı belirtileri - Reynold tedavisi


Romatolojinin alanına giren reynold fenomeninde parmak uçları yeterince kanlanamaz.Hani soğukta damarların büzüşüp parmakların morardığını düşünün bunun gibi örneklenebilir yani.Romatologların incelemesine ragmen herhangi bir kas veye eklem ağrısı yapmaz.sadece şekilsel görünüm olarak getirdiği rahatsızlıklar vardır. tedavisinde genelde sonuca ulaşılır.risk grubu çoğunlukla kadınlardır.nilidrin tarzı kalsiyum kanal blokörü etkileşimli lar tedavide önemli rol oynar.Parmaklarda kızarma morarma soğukluk hissi hastalığın spesifik en belirgin özelliğidir.

Aloneangel arkadaşım bu konuda bildiğim kadarıyla açıklayıcı olmaya çalıştım.endişelenecek bir durum yok gördüğünüz gibi.bir romatoloğa muayene olun tedaviniz hemen başlasın.Acil şifalar diliyorum...
Raynaud fenomeninde için ellerdeki morarma soguk ve emosyenel strese bağlıdır. Tanısı daha ziyade klinik ile konulur. Bunun için cildiye veya romatoloji uzmanının değerlendirmesi gerekir.

Kreatinin kinaz ve SGOT, SGPT yükseklikleri akla kas hastalıklarını getirir. Eğer sedim ve CRP yüksekliği de varsa inflamatuar kas hastalığı yönünde pozitif bulgudur. Nöroloji veya fizik tedavi uzmanının değerlendirmesi gerekir.

Bu laboratuvar sonuçlarıyla öncelikle cildiye veya romatoloji uzmanına gitmenizi öneririm.

Konudaki hastalık tanımı ve tavsiyeler alıntıdır

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3655
favori
like
share