Sigara ve alkol bağımlılığında kişinin önemli oranda istekli olmaması durumunda akupunkturun etkilerinin çok sağlam olmadığını gözlemledim. Sigara, içki, fazla ilaç, fazla yemek yeme gibi alışkanlıklar başlı başına edinilmiş birer hastalık durumlarıdır. Bağımlılığı olan kişinin sağlıklı olduğunu ifade edebilmemiz zordur. Akupunktur beden-zihin-ruh sağlığı dengesini yerine getirdiğinde ve enerji düzeyini yükselttiğinde kişinin anlamsız olan bağımlılığına son vermesi de oldukça kolaylaşmaktadır.
Yüz felci durumlarında oldukça etkindir. Hamileliğin ilk üç ayında gelmiş ve şiddetli yüz felci geçirmekte olan bir hastam oldu. Hamileliği nedeniyle ilaç kullanması mümkün değildi. Bazı doktorlara gitmiş sonuç alamamıştı. Bir kür yani on seans tedavi sonunda yüzündeki felç tamamen ortadan kalktı. Şu anda yaşamına mutlu, sağlıklı bir şekilde çocuğunu büyüterek devam etmektedir.
Aynı şekilde hamile bir bayan hastam Alerjik Bronşit (Astım Bronşit) şikayeti ile geldi. Bu bayan hastam beş aylık hamileydi. İlaç kullanmaktan bıkıp usanmış ve sonuç alamayan bir hastaydı. Hamileliği hastalığın şiddetini son zamanlarda oldukça arttırmıştı. Bu hastama doğum öncesi seyrek aralıklı olarak on beş kez tüm vücut seansı uyguladım. Son derece mükemmel sonuç aldım. Tedavisi tam bitmemişti Araya doğum girdi ve hastam tedavisini kesti. Bir sene sonra eşi bir gece yarısı beni aradı. Karısının tekrar sıkıştığını ve ne yapması gerektiğini soruyordu. Burada en önemli şey; bazı kronik hastalıklarda tedavinin uzun sürdüğünü bilmemiz gerektiğidir. Buda tedavi maliyetini arttırdığı için bir çok kişi tedaviyi kesmek istememesine rağmen bırakmak zorunda kalmaktadırlar.
Allerjik Rinit, Saman Nezlesi, ürtiler gibi alerjik hastalıklarda akupunkturun etkisi mükemmel derecede başarılıdır.
Zihinsel ve psikosomatik hastalıklarda akupunkturun etkisi çok önemlidir. Bir çok hastalık gerçek anlamda akıl sağlığımız ile beden sağlımızın dengesinin olumsuz yönde bozulduğu durumlarda ortaya çıkar. Zihinsel sağlığımızın bozulması sadece kendisini ilgilendiren bir bozulma olmayıp kombine tüm sistemlerin olumsuz yönde etkilenmesi ile meydana gelen bir bozulmadır. Sistemlerde taşlar yerine oturmaya başladığında zihinsel ruhsal ve beden sağlığımızda mükemmel değişimlere tanık olmaya başlayabiliriz.
Akupunktur tedavisi Epilepsi dede son derece etkilidir. On beş yaşında bir lise öğrencisi genç kız hastam oldu. Babası en son çare olarak akupunktur tedavisini denemek için baygın vaziyette kızını bana getirdi. İlk kez böyle bir hastayı tedavi edeceğim için ümitli konuşmadım. Hastam bana gelmeden önce bir hafta içinde tam on kez bayılma nöbeti geçirmişti. Tedaviye başladım. İlk hafta üç tedavi uyguladım. O hafta bayılması hemen dörde inmişti. Toplam onbeş tedavi uyguladım. Şu anda hastamın bayılması tamamen ortadan kalkmıştır.
Bu epilepsili hastada aldığım olumlu sonuç ailesinde ve bende harikulâde büyük bir mutluluk meydana getirmiştir. Bu aile geçenlerde yine bayılmakta olan bir hastaya beni tavsiye etmişler. Dokuz yaşlarındaki bu hasta bana daha önceden çekilmiş bilgisayarlı beyin tomografisiyle getirildi. Filmde beyinde kist olduğu ifade edilmekteydi. Bu hastanın akupunkturla iyileşemeyeceğini bayılmalarının geçmeyeceğini ve çocuğun beyin cerrahisi bölümüne götürülmesi gerektiğini tavsiye ettim.
Migrende, Trigeminal Nevraljide, kronik romatizmal rahatsızlıklarda, Anuresiz Nokturna (gece altını ıslatma) tedavisinde, mide barsak ve karaciğer rahatsızlıklarında, hemen hemen daha sayılabilecek bir çok hastalıkta akupunktur tedavisi rahatlıkla kullanılabilir ve çok anlamlı sonuçlar elde edilir. Bu tedaviler yapılırken hastaların ne bir acı nede bir yan etkiyle karşılaşmayacaklarını bilmelerini isterim. Akupunktur iğneleri çok ince oldukları için ağrı yapmazlar ve çıkarıldıkları yerlerde kanamaya sebebiyet vermezler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 945
favori
like
share