Fujitsu, PRIMERGY BX900 blade sunucusu ile veri merkezlerini yeniden konumluyor.


Avrupa’nın lider BT altyapı sağlayıcı firması Fujitsu geçtiğimiz günlerde x86 sunucularla ilgili küresel büyüme programının temel yapı taşını oluşturan önemli bir ürünün duyurusunu yaptı. Fujitsu Dynamic Cube konseptiyle sunulan yeni nesil en üst seviye (blade) sunucu PRIMERGY BX900, özellikleri itibarıyla Fujitsu’nun Dinamik Veri Merkezleri yaklaşımının önemli bir kilometre taşı olmayı hak ediyor.

Fujitsu PRIMERGY BX900 özel tasarımı ile işletmelerin enerji tüketiminden ve soğutma maliyetlerinden tasarruf etmesini sağlarken, en zor görevlerin altından kalkabilmesi amacıyla tasarlanmış olan mimarisiyle şaşırtıcı bir performans sunuyor. PRIMERGY BX900 kritik iş uygulamaları için yaşamsal değere sahip kesintisiz çalışma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Dinamik sanallaştırma teknolojilerini destekleyen bu blade sunucu, işletmelerdeki operasyonel performansı en üst düzeye taşıma iddiasında. Ayrıca işletme gereksinimlerine göre ölçeklenebilme becerisiyle de kendisine yapılan yatırımın karşılığını kısa zamanda geri ödüyor.
Üstün özelliklere sahip gelişmiş bir sunucu kasası (Dynamic Cube) içinde gelen Fujitsu PRIMERGY BX900 şirketlere kapsamlı bir sunucu altyapısı sunuyor. PRIMERGY BX900 esnek çözüm özelliği sayesinde, günümüzün rekabet koşullarına bağlı olarak sürekli değişim yaşayan kurumların ağır yükünü kolaylıkla taşıyabiliyor.

Yeni nesil PRIMERGY BX900 üst seviye sunucusu, 2010 yılına kadar 500 bin adet sunucu satma hedefleyen Fujitsu’nun x86 modellerinde pazar payını artırma mücadelesinde ön saflarında yer alacak.

Fiziksel ve sanal sunuculara tek arayüzden erişim

En son Intel Xeon 5500 serisi işlemcileri, geniş bellek kapasitesi ve üstün I/O performansı ile PRIMERGY BX900 bilişim endüstrisinin en gelişmiş sanallaştırma yetkinliklerini destekliyor.

PRIMERGY BX900 veri merkezlerinin daha verimli hizmet verebilmesini sağlayan konsolidasyon çalışmaları için en doğru donanım seçimi olma özelliğine sahip. Öte yandan ürün Fujitsu’nun sistem yönetimi için ileri özelliklere sahip Server View Resource Coordinator yazılımıyla entegre çalışabiliyor. Söz konusu yazılım sayesinde PRIMERGY BX900, işletme genelindeki tüm fiziksel ve sanal sunucular ile mevcut bilgisayar ağı bağlantılarını tek bir arayüzden rahatça yönetebilmeyi sağlıyor. Böylece sunucu bakımları ve değişimleri durumunda dahi sunucu çalışma süresindeki kesintisizlik oranını % 90’lar seviyesinde tutabiliyor.

Sistem çalışırken parça değişimi
PRIMERGY BX900 istenmeyen sistem kesintilerine karşı tam yedeklemeli çalışacak şekilde tasarlandı. Sunucu üzerindeki yazılımla donanım hatalarını sürekli kontrol ederken, donanımın üzerindeki hemen her parça sistemi durdurmadan değiştirilebiliyor. Böylece işletmeler sunucuların yönetim ve bakım giderlerinden önemli oranda tasarruf edebiliyorlar.

Rakiplerden % 12 daha yüksek performans
Intel ile işbirliği ile gerçekleştirilen tasarım ölçeklenebilir olma özelliğiyle yatırımın geri dönüşünü kolaylaştırıyor. PRIMERGY BX900’ün tasarımı çok sayıda sunucunun dar bir alana yerleştirilmesine olanak veriyor. Böylece işletmeler daha fazla işlem gücüne ve performansa ihtiyaç duyduklarında sisteme yeni PRIMERGY BX900 sunucuları ekleyebiliyorlar.

Yeni sistem mimarisi Fujitsu’ya, diğer şirketlerin pazarladığı standart 10U kasaları içine fazladan iki blade sunucu daha ekleme olanağı sunuyor. Dynamic Cube yaklaşımıyla 18 blade sunucuya kadar kapasite artırımı imkanı veren bu tasarım sayesinde PRIMERGY sunucular rakiplerinden % 12 daha fazla performansla çalışıyor.

Fujitsu Technology Solutions Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim, PRIMERGY BX900 hakkında şunları söyledi: “Günümüzde bilgi işlem yöneticileri, verimlilik amacıyla sunucu konsolidasyonuna yönelirken “Kritik iş uygulamalarımı yeni sistemde performansı koruyarak yönetebilecek miyim?”, “Sistemi daha da büyütmem gerektiğinde ne yapacağım?” gibi birçok soruya yanıt arıyor. Mevcut yapıyı yüksek performansla yeniden oluşturmak isteyenler için Fujitsu’nun PRIMERGY BX900 blade sunucusu, veri merkezlerine sayısız avantajlar sunuyor. Dinamik Altyapılar felsefemizin en temel yapı taşlarından biri olarak bu yeni sunucumuz, işletmelerin enerji tüketimi, donanım, soğutma, yönetim ve bakım gibi çeşitli maliyetlerden tasarruf etmesini sağlarken, veri merkezlerinin çok büyümeden de kaliteli hizmet verebileceğini bizlere gösteriyor”.
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 256
favori
like
share