Siyah Köpekler Kitap Özeti - Siyah Köpekler Kitap Tanıtımı
Kitap Özeti
Siyah Köpekler İkinci Dünya Savaşı yıllarında hayatlarını birleştiren ve savaşın bitiminde Fransa'nın bir köyünde yaşanan esrarengiz bir olayın sonrasında yolları ayrılan June ve Bernard'ın trajik hikâyesinin romanı.

June'un anılarını yazmak için işe koyulan ve çiftin damadı olan Jeremy parçalanan bir ilişkinin izini sürer. Anlatısına Berlin Duvarı'nın yıkılışını fon yapan çağdaş İngiliz edebiyatının öncü isimlerinden Ian McEwan, ideolojik olarak birbirinden kopmuş bu çiftin arasındaki bağın köklerini ortaya çıkarmaya çalışır.

Bol ödüllü İngiliz yazarın beşinci romanı olan Siyah Köpekler İkinci Dünya Savaşı'yla Soğuk Savaş'ın bitimi arasına sıkışmış bir aşk öyküsünü, küçük yaşta ailesini kaybetmiş bir karakterin ağzından ustalıkla aktarıyor.

'İster tarihi güçler olsun, ister "kötülüğün" güçleri olsun, büyük güçlere karşı mücadele veren bireylerin etkili ve tüyler ürpertici bir betimlemesi olan Siyah Köpekler, Camus'nün muhteşem romanı Veba gibi kendi zamanını öylesine güzel bir biçimde anlatıyor ki, etkisi asla azalmayacak."
Künyesi

· Turkuvaz Kitap
· Basım Tarihi : 08 - 2009
· ISBN : 9786054069859
· Sayfa Sayısı : 184
· Çevirmen : Aslı Çelik
· Etiket Fiyatı : 13.00 TL

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 296
favori
like
share
fredoom Tarih: 26.08.2009 22:20
teşekkürler