Williams-F1 takımının ana sponsoru olan Hewlett Packard firması, sezon sonunda Williams'ın sponsorluğunu bırakarak F1'den çekileceğini açıkladı.
Compaq firmasıyla 2000 yılında başlayan sponsorluğu, 2002 yılında HP'nin Compaq'ı satın almasıyla, HP devralmıştı. Ancak Williams'ın ve BMW'nin yollarını ayırmasıyla, sponsorluktan çekilmelerinin hiç bir ilgisi olmadığını söyleyen Amerikan merkezli bilgisayar firması HP, geçtiğimiz haftalarda İngiltere'de yaklaşık 1000 kişiyi işten çıkarmıştı.

Ayrıca HP, Temmuz ayında yaptığı açıklamada dünya çapındaki şirketlerinden 18 ay içinde 14,500 kişiyi işten çıkarmayı planladığını söylemişti. Compaq firmasını satın aldıktan sonra işleri bir türlü yoluna koyamayan HP, böylece yıllık yaklaşık 1,1 milyar Euro tasarruf etmiş olacak.

Öte yandan Frank Williams'ın takımı da HP'nin ayrılmasıyla oluşacak sponsor boşluğunu dolduracaklarından emin olduklarını ve potansiyel bir kaç sponsorla görüştüklerini belirttiler.

Pilot kadrosu ve ana sponsoru henüz belli olmayan Williams-F1 takımı yeni sezonda Cosworth V8 motoru ve Bridgestone lastiklerini kullanacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 359
favori
like
share