hafif makyaj - makyaj yapmadan nasıl görünülür - yüze uygun kaş şekli - kirpikler için öneriler

Hiç makyaj yapmadan yada hafif bir makyajla nasıl görünürüm diyorsanız işte size bir kaç öneri. Nemlendiricilerle aranızı iyi tutun, iyi nemlendirilmemiş bir cilde uygulayacağınız fondoten derideki gözeneklere hücum edeceğinden kusurları örtmek yerine daha çok ön plana çıkaracaktır. Cildi problemli bayanlar yada genç kızlar çok fazla makyaj yapmadan, doğal görünerek, küçük hilelerle istedikleri görüntüye sahip olabilirsiniz. Aydınlatıcı kullanın Daha aydınlık bir cilt istiyorsanız aydınlatıcı krem yada fondoten kullanabilirsiniz. Dudaklarınızı nemlendirin Dudaklarınızın kuru kalıp pul pul dökülmesini istemiyorsanız,bir diş fırçası yardımı ile nazikçe fırçalayın.Daha sonra bir tülbent yardımıyla vazelin sürerek masaj yapın.
Kaşlarınıza dikkat

İyi şekil verilmiş kaşlar size anlamlı bakışlar kazandırır.Çok kalın kaşlar gözlerini küçük ve çökük gösterirken çok ince kaşlarda sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir.Yüzünüze en uygun kaş şeklini tercih edin.

Kirpikler

Kirpiklerinizin dibinden çekeceğiniz eyeliner daha belirgin ve parlak bakmanızı sağlayacak. Eyelineri mümkün olduğunca ince çekin.

Yara izlerine kamufule

Yüzünüzde izler varsa mat bir fondoten kullanın.İzler derinse kesinlikle koyu renkli fondotenden uzak durun.Bu izlerin daha belirginleşmesini sağlar.Renkli fondoten veya kapatıcı sorunlu bölge için ideal olacaktır.

Pudra kullanın

Cildiniz yağlı ise yarı saydam bir pudra işinize yarayacaktır.Uygulamayı küçük başlı bir fırça ile yuvarlaklar çizerek yapın.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 623
favori
like
share