soğuk algınlığı - faranjit - boğaz yanması - boğaz yanması nasılk tedavi edilir

FARANJİT İÇİN ADAÇAYI KÜRÜ
Pek çok insan Bademcik iltihabından muzdarip.Özellikle de okul çağındaki çocukların kabusu gibi.Nedeni ise Bademcik iltihabının yol açtığı yüksek ateş.İşte bu gibi durumda çocuklarımız günlerce hasta olarak yataklarında yatmakta ve okullarından geri kalmaktadır.Oysa bu gibi durumlar için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Adaça'yını gerçek bir yardımcı olarak önermektedir.Bu tip durumlarda Adaçayıyla yapılan gargaralar bu hastalıkların oluşmasını önlemektedir.Ayrıca koruyucu olarakta adaçayı öksürük,bademcik iltihabı(tonsilit) ve farenjit tedavisinde kullanılabilir.İçerdiği doğal maddeler bakımından tabii bir antibiyotik etkisi bulunan adaçayı'nı bu tip rahatsızlıklarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kürün hazırlanması ve uygulanması:Yaklaşık Bir su bardağı suya bir poşet adaçayı veya bir tatlı kaşığı taze adaçayı konularak,ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir.Günde 2 veya 3 kez boğaz gargarası yapılır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 8900
favori
like
share
AYIŞIĞI Tarih: 13.08.2010 11:41
Ahmet Maranki'den boğaz rahatsızlıkları doğal tedavi yöntemi:
Öncelikle, mikroplarından tam olarak arındırmak için, bir bardak gelecek kadar suyu kaynatıp soğutuyoruz ve içine 1 tatlı kaşığı karbonat ve 6-7 damla tentürdüyot atıyoruz. Böylelikle doğal bir gargaramız olmuş oldu.

Bu gargarayı 2. işlem olarak kullanıcaz. İlk olarak bildiğimiz bir kulak kürdanına tentürdüyot damlatıp, hastanın iltihaplı boğaz bölgesini temizliyoruz.

Daha sonra hazırladığımız gargara ile gargara yaptırıyoruz. Yaklaşık 15 dakika içinde hastanın ateşinin düştüğünü göreceksiniz.