Almanya'nın güçlü ekiplerinden Bayer Leverkusen alınan kötü sonuçlardan sonra, Teknik Direktör Klaus Augenthaler ile yollarını ayırdı. Augenthaler'in yerine Almanya'nın efsane oyuncularından Rudi Völler getirildi.Perşembe akşamı UEFA Kupası 1. Tur maçında Bulgaristan Şampiyon CSKA Sofya'ya 1-0 yenilen Alman ekibi, Bundesliga'ya da kötü bir başlangıç yapmıştı. 4 maçta sadece 4 puan toplayan Leverkusen'de, sezon basından beri Yönetim ile Teknik Direktör arasında sorunlar yaşanıyordu.

Augenthaler kulübün hedefleri hakkında "Placente, Ponte, Bierofka ve Franca gibi oyuncuları satıp, sonra Şampiyonlar Liginden konuşmak yanlıştır" ifadesini kullanarak, bütün okları üzerine çekmişti. UEFA Kupasındaki Sofya maçını "son sansı" olarak değerlendiren Alman basınında, Augenthaler'in yollanacağı önceden de tahmin ediliyordu.

2003'ten beri Kırmızı-Siyahlı ekipte görev yapan Augenthaler'in yerine Almanyanın efsane oyuncuları ve Milli Takımın eski Teknik Direktörü Rudi Völler getirildi. Völler birkaç aydır Leverkusen'de Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yapıyordu.

"Sadece geçici bir dönem için buradayım", açıklamasını yapan Völler, "zor durumda kulübüme yardımcı oldum" dedi. Alman basınında Völler'in geçici döneminden sonra ünlü Teknik Direktör Matthias Sammer'in takımın başına geçeceği iddia ediliyor. Sammer en son VfB Stuttgart takımında görev yapmıştı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 322
favori
like
share
puslukurt Tarih: 19.09.2005 12:10
Haber için teşekkürler arkadaşım..
kurtjara Tarih: 19.09.2005 07:32
Haber için teşekkürler arkadaşım.