o başınızdaki teklnik adamla bişey yapamazsınız siz

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 273
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 29.08.2009 11:27
ya kardesim simdi bir yonden haklısın neden dersen soleyeyım sana bize galibiyet lazim

toulus maçinda adam tek forvet yapıyor ebn anlamıyorum
selcukbrs Tarih: 29.08.2009 09:45
BİR TARANSFER DAHA YAPA BİLİRİZ


Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Pazar günü karşılaşacakları Trabzonspor'u yenmek için bir çok sebepleri bulunduğunu belirterek, "Şu ana kadar orada kazanamamış olmamız bir dezavataj gibi gözüksede orada alacağımız 3 puan sürpriz sayılmayacaktır." dedi.

Özlüce Tesisleri`nde basın toplantısı düzenleyen Sağlam, sezona galibiyetle başlamanın ardından Eskişehirspor ve Ankaragücü karşılaşmaları oynadıklarını, 3 maçta 6 puan alarak ligde 3. sıraya yükseldiklerini hatırlattı. Geçtiğimiz sezon ligin 6. sırada bitirilmesi nedeniyle camiada beklentilerin yükseldiğini ifade eden Sağlam, bu doğrtuda çok yüksek hedefler ortaya atıldığını kaydetti. UEFA diyenlerin olduğunu belirten Sağlam, kendi hedeflerini belirlediklerini ve bunu da geçen sene ortaya konan başarının yakalanması olduğunu dile getirdi.

HAYALPEREST OLMAYALIM, GERÇEKÇİ HEDEFLER KOYALIM

Takımı seven insanların doğru yönlendirilmesi gerektiğini, hayal perest olmadan gerçekçi hedefler ortaya koymanın zorunluluk arz ettiğini vurgulayan Sağlam, şöyle konuştu;

"Bursaspor olarak biz geçtiğimiz sezon ortaya koyduğumuz mücadelenin daha üzerinde bir kalite çıkarmak istiyoruz. Geçtiğmiz yıl Bursaspor`un geldiği noktada devamlılıkla birlikte, istikrarı sağlayıp ortaya daha değişik başarıların çıkması muhtemel. Bunu da kovalayacağız. Geçtiğimiz sezon takım sekizinci olsaydı kimse birşey demezdi. Ama biz hedef olarak şunu koyduk, Bulunduğmuz yer kesinlikle tatmin etmesin. Her gelinen nokta bizi daha da hırslandırdı ve beklenmedik bir noktaya çıktık. Başarıda sınır yok. Biz hedefimizi yakalamaya çalışacağız ve daha üst sıralara nasıl çıkarız onun mücadelesini vereceğiz."

TRABZON`U YENİP 15 GÜNLÜK ARAYI MORALLİ GEÇİRMEK İSTİYORUZ

Pazar günü karşılaşacakları Trabzonspor maçının ardından lige 15 gün ara verileceğini hatırlatan Sağlam, bu maçta izleyenleri mutlu edecek, geleceğe dair umutlandıracak bir futbol ortaya koymak ve alacakları 3 puanla da 15 günlük arayı moralli geçirmek istediklerini belirtti.

Trabzonu kendi sahasında yıllar sonra yenerek bir ilki gerçekleştirmenin yanı sıra, moral motivasyon kazanmak gibi, Trabzon maçını kazanmak için bir sürü sebepleri olduğunu hatırlatan Sağlam, şöyle devam etti;

"Çok keyifli bir karşılaşma olacağına inanıyorum. Seyir zevki üst seviyede bir maç bekliyorum. Bu arada sporun içinde olan güzelliklerin de yaşanması en büyük dileğimiz. Tarafarlarımızın bizi orada yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Sorumluluk duygusu içinde hareket etmelerini bekliyoruz. Bursaspor`a yakışan desteği verirken doğru tavır ve davarınş içide olmalarını istiyoruz."

Trabzonspor`un son 2 maçını kaybettiğini ancak çok güçlü bir kadrosu olduğunu dile getiren Sağlam, bu tür camiaların zor günler yaşayabileceği gibi oluşturacakları sinerji ile bir anda bu durumdan çıkabileceğini ifade etti.

Sağlam, kendilerini rakibi fazla düşünmeden içerde ve dışarda kazanma felsefelerini ortaya koyacaklarını ve her türlü beraberliğin kaybedilmiş 2 puan anlamına geleceğini vurguladı. Oyun anlayışlarından taviz vermeyeceklerini ancak rakibin öne çıkan yönlerini de dikkate alacaklarını aktaran Sağlam, "Ortaya çıkacak her sonuç sürpriz sayılmaz. Şu ana kadar orada kazanmamış olmamız bir dezavataj gibi gözüksede orada alcağımız 3 puan sürpriz sayılmayacaktır. İnşallah güzel bir sonuçla döneceğiz. Kesinlikle 3 puan için gidiyoruz." diye konuştu.

TAM OLARAK HAZIR OLMADIĞIMIZ DOĞRU AMA ENDİŞELENECEK BİR DURUM YOK

Başarılı teknik direktör, takımın ne zaman istenilen düzeyde performans göstereceği yönündeki soruya ise şu karşılığı verdi;

"3 maç oynadık. Hatalarımız oldu. Ama kamuoyunda şöyle bir inanç oluştu. `takım iyi oynamıyor, hazır değil anlayışı var` Ama en son maçta 2 pozisyon verdik. Bizim 8 pozisyonumuz var öyle. Dolayasıyla ilk 15 dakikanın sonundan 90. dakikaya kadar rakibine pozisyon vermeyen bir Bursaspor vardı. Ligin başı olması ve bazı oyuncuların takıma yeni katılmış olmasına rağmen, fiziksel açıdan oyuncularımdan memnunum. Daha 3. haftadayız. Hatalarımızın olduğunu kabul ediyorum. Ama bizi eleştirenlerin bunun şimdilik doğal olduğunu kabul etmelerini istiyorum. Tam olarak hazır olmadığımızı kabul ediyorum. Ama insanların feryat ettiği kadar bir sıkıntımız olduğunu da düşünmüyorum."

Ertuğrul Sağlam, Sercan`ın transferi ve Hüseyin Cimşir`in performansı ile ilgili bir soruya ise, Sercan`ın çok iyi bir transfer gelmediği sürece satılmayacağını, Hüseyin Cimşir`in şimdiye kadar ki performansından ise son derece memnun olduğunu dile getirdi.

BİR TRANSFER DAHA YAPABİLİRİZ

Takımdan 2 oyuncunun her an gidebileceğini, bu oyuncuların yerine ise bir transfer daha yapabileceklerini belirten Sağlam, takımda Eren dışında sakat oyuncusu bulunmadığını kaydetti.

Sağlam, lige verilecek 15 günlük arada oyuncularına 3 gün izin vereceğini, yabancı oyuncuların ise perşembe günü takıma katılacağını ifade etti. Milli maç arasını iyi değerlendirmek istediklerini belirten Sağlam, 5 Eylül Cumartesi günü saat 17.00`de Atatürk Stadı`nda Eskişehirspor`la hazırlık maçı yapacaklarını sözlerine ekledi.
selcukbrs Tarih: 28.08.2009 19:37
o başınızdaki teklnik adamla bişey yapamazsınız siz
Asi Çaykaralı61 Tarih: 28.08.2009 14:06
adam gibi adam ama maç, bizim almammiz lazim bu maç bizim donum maçimiz olacak bence
selcukbrs Tarih: 28.08.2009 11:00
inş hocam sonuna kadar sizin arkanızdayız hocam adam gibi adam ertuğrul sağlam