Kürt Açılımını Destekliyor musunuz?

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5605
favori
like
share
sin28 Tarih: 19.12.2009 10:56
Çok geç kalınmış bir proje inş. işe yarar..
ADALI Tarih: 17.12.2009 19:28
ALPARSLAN TÜRKEŞ AÇILIMCILARA CEVABI YILLAR ÖNCE VERMİŞTİ


Kürtler bu milletin öz evlatlarıdır
MHP’nin efsane genel başkanı merhum Alparslan Türkeş’in yıllar önce söyledikleri bugün tartışılan Kürt açılımı söylemine yanıt niteliğinde. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlara, “Türk oğlu Türk’tür” diyen Türkeş, “Kürtlerin hakkını Ermeni Apo mu koruyacak?” diyerek yol haritası tartışmalarına ve bebek katilinin muhatap alınmasını isteyenlere de yanıt veriyor. Her konuşmasında Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğüne vurgu yapan Alparslan Türkeş, PKK konusunda söyledikleriyle bugün yapılması düşünülen açılımlara da şu yanıtları veriyor:

Hepsi Türk oğlu Türk
BugÜne kadar sistemli ve ilmi şekilde, uzun zamandan beri sürdürülen çalışmalar vardır. Bunlardan biri “Kürtçülük” kışkırtmalarıdır. Bunun yanında başka kışkırtmalar da vardır. Yalnız Kürtçülüğe takılıp kalmamalıyız. Memleketimizi paramparça etmek, Kürtçülük kışkırtmasıyla beraber, başka kışkırtmalar da vardır. Bugün Anadolu topraklarında yaşayan insanlarımızın hepsi Türk oğlu Türk’tür. Hepsi Türk milletinin öz evlatlarıdır. Bu durum Orhun kitabelerinde de “Kürt Kabilesi” olarak geçmektedir. Yani bunların aslında Turanlı olduğu Orhun kitabeleriyle sabittir.
(Bizim Ocak, Mart 1988 )


Kürtlerin hakkını Ermeni
Apo mu koruyacak?
Kürt olarak nitelendirdikleri bu kardeşlerimizin hakkını Ermeni Apo mu koruyacaktır? Yıllarca kaderde, kıvançta, çilede, sevinçte bir ve beraber olduğumuz “Onlar ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürt’üz, bizler ne kadar Türk’sek, onlar da o kadar Türk’tür” diyebildiğimiz bu vatandaşlarımızı bizden ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. (1 NİSAN 1992 - “Değişen Dünyada bölgemiz ve Türkiye” konferansı)PKK yalnız Türk’ün
değil Kürt’ün de katilidir
Mardİn’de, Diyarbakır’da, Şırnak’ta, Silvan’da kundaktaki bebeklere, camide ibadet etmekte olan insanlarımıza kadar varan bir canilik ve vahşet, PKK çetesince tırmandırılmaktadır. Bu bölgemizin adına Kürt denilen kardeşlerimize karşı, kundaktaki Kürt bebeklerine varıncaya kadar katliam gerçekleştiren bu PKK çetesi mi Kürtlerin hakkını savunacaktır? Son olaylar göstermiştir ki, PKK çetesi, bu ülkenin bütün insanlarına düşmandır: PKK, Kürtüyle, Türküyle, bu memleketin bütün evlatlarına düşmandır “ (Haziran 1992 - MÇP Genişletilmiş İstişare Kurulu)Türk-Kürt ayrımını
kabul etmiyoruz
MÇP aleyhinde bazı çevrelerde bazı kendisini bilmez gazeteler ve yazarlar” MÇP Kürt düşmanlığına soyundu” şeklinde ifadelere yer verdiler. Asıl Kürt düşmanı, çoluk çocuk demeden katleden PKK’lılar değil midir? Ermenistan hayali peşinde Güneydoğu’lu insanlarımıza çile çektiren, üç - beş Ermeni fanatiğinin yönettiği PKK’dan daha büyük Kürt düşmanı olabilir mi? Biz, Kürt düşmanı değiliz, biz ayrılıktan değil, birlikten yanayız. Hiçbir zaman bir Türk - Kürt ayrımcılığı yapmadık, yapmıyoruz. Güneydoğulu insanlarımızın yanındayız, adına Kürt denilen insanlarımızı kendimizden ayrı görmüyoruz. Ama biz Kürtçülüğe, bölücülüğe karşıyız. PKK’nın gerçekleştirdiği terörle Kürt kardeşlerimize de büyük kötülük yaptığı inancındayız. (Ekim 1992- TBMM Basın Toplantısı)

Federasyon ülkeyi
bölünmeye götürür
BazI siyasi parti liderlerinin Kürtçe eğitimi serbest bırakmak, federasyon ya da eyalet sistemi getirmek gibi öneriler sunduklarını kaydeden Türkeş, şunları söyledi : “Türkiye üniter bir devlet olarak kurulmuştur. Yani merkezi bir yönetim sistemi vardır. Türkiye’de federasyon ya da eyalet sistemini tartışmaya açmak, Türkiye’yi bölünmeye götürür. Türkiye’nin üniter yapısı tartışılamaz” Türkeş, tarihte Kürtçe diye bir dil bulunmadığını da öne sürerek şunları söyledi: “Refah partisi Genel Başkanı Erbakan, partisinin son genel kongresinde iktidara gelmeleri halinde Kürtçe eğitimi serbest bırakacaklarını söyledi. Kürtçe diye bir dil yok ki bu dili serbest bırakırsınız” ( Mart 1994, Kayseri)

PKK’nın Meclis’teki uçları(o zaman DEP idi şimdi DTP oldu)
DEP’lilerin PKK ile işbirliği içinde olduklarını ileri süren Türkeş, bu konuda şunları söyledi: “Bunlar PKK’nın Meclis’e girmiş uçlarıdır. Bunların dokunulmazlıklarının kaldırılması insan haklarına aykırı değildir. Küçücük bebekler anne kucağında katledilirken insan hakları söz konusu olmuyor da, Yunan milletvekili gibi konuşanların dokunulmazlığının kalkması mı insan haklarına aykırı oluyor. (Mart 1994, Kayseri)
NeO Tarih: 27.11.2009 18:01
Neden gerek duyuluyor ki açılıma hala anlamış değilim. Nerde haksızlık görüyorlar veya bu ülkede nerde ezilmişler. TBMM'den tut her yerde kürt var. Türkiye'nin ileri gelen zenginleri arasında da kürtler var. Bi hastaneye gittiğimde ben görmedim ki kürt sırası ayrı türk sırası ayrı, sıra kime geldiyse o muayene oluyor. Buna bi çok örnek verilebilir. Yapılan açılım daha tam ne olduğu belli olmasa da gerçek kürt halkına yönelik değil. O yüzden desteklemiyorum.
Terakkiperver Tarih: 21.11.2009 15:55
Ben şimdilik AKP'nin Kürt açılımını desteklemiyorum.Zira bu millete detaylı bilgiler vermemiştir.İşin içinde başka tezgahların döndüğünü düşünüyorum..

En iyisi; bu açılımın gerçekleşmesi için halkı aydınlatıp bir refarendum yapılmasıdır.Çıkacak sonuca da herkes katlanacaktır..Öyle bağlayıcı değil, birleştirici, olumlu açılımlara taraftarım.Bölücülük ve ayrımcılık olacaksa ve tavizler verilecekse bunu asla destekleyemeyiz..
Dijar Asmen Tarih: 21.11.2009 14:32
[url]http://www.main-board.com/siyaset-meydani/262000-ak-parti-hukumetinin-baslattigi-and-quotkurt-acilimini-and-quot-destekliyor-musunuz.html[/url]
ADALI Tarih: 21.11.2009 14:27
Henüz içeriğin adı tam konulmadı.İçeriğide henüz belirtilmedi.Eğer amaç Kürt kardeşlerimizin refah seviyesini yükseltmekse sorun yok ve bu onların en doğal hakkı.Çünkü kurtuluş savaşında Kürt kardeşlerimizin kanlarının değmediği toprak parçası yok ülkemizde.Ama analar ağlamasın sloganının ardına sığınıpta Kürt kardeşlerimi İsrailin ARZ-I MEVUD emellerine hizmet ettireceklerse işte bunun adı Dine ve Devlete ihanettir.Bu çoğrafyada Herkes hangi haklara sahipse Kürt kardeşlerimizde bu herkesin içerisindedir.Bunu inkar edenlerin"Türk Kürt kardeşldir ayrım yapan kalleştir"sözlerinin ardına sığınması yersizdir.Ama Allahıma şükürler olsunki şu ana kadar Kürt kardeşlerimizin hakkında en ufak bir değersiz söz duymadım(teröre bulaşanlar hariç)Ben terörün ırkı ve dini olmadığına inananlardanım.Bu nedenle hiçbir teröristin dini yoktur.Mesela İslami terör derlerya ,işte bu cümleyi kullananlar terörden beslenmeye çalışan şerefsizlerdir.Kur'an'ı kerimin hiçbir yerinde terör emredilmez.Bu nedenle islami terörde olmaz.Sonuç olarak bu devlet hepimizin ,kime ne kolaylıklar sağlanacaksa sağlanmalı ,devletin asli görevlerinden biriside vatandaşlarımızın sosyal durumunu düzeltmektir.SORUNUZUN CEVABINA GELİNCE ,AÇLIMI BU ŞARTLARDA DESTEKLEMİYORUM.iNANDIRICI DEĞİL.
KıZıL* Tarih: 10.11.2009 10:20
ABD' nin planı bu,planı onlar tasarladı,onlar çizdi,onlar iktidarımıza uygulattıracak,bu ülkede şimdiye kadar türk-kürt-çerkez-laz vs vs... diye hiç bir ayrımcılık olmamıştır halk arasında.

ABD uşaklıgı ve bunun yanında oy avcılıgı içdürtüsü ile hareket eden iktidar sayesinde bölünmeye emin adımlarla yürüyoruz.Dış güçlerin her dediğini yapan iktidar gelecekte bu yaptıklarının hesabını kesinlikle veremeyecek hale gelecektir bu kesin ...

hangi açılım bu? bu ülkede kürtler nasıl hor görülmüş?
bu ülkede kürtler, polis-subay-memur olmuş,devletin her kademesinde görev almış,HATTA CUMHURBAŞKANI-BAŞBAKAN-BAKAN olmuşlar (TURGUT ÖZAL)...

ortada hangi ayrımcılık varki,siz ona karşı AÇILIM yapıyorsuz haşmetli iktidarım....

BU AÇILIM PKK AÇILIMIDIR...
deniz gozlum Tarih: 09.11.2009 15:23
ben destekliyorum şahsen
RoSe_SüM Tarih: 25.10.2009 19:51