Horehound The Dead Weather 2009 - Horehound The Dead Weather - Horehound - The Dead Weather - Horehound The Dead Weather Yeni Albüm

Her biri, yer aldıkları müzik gruplarıyla başarısını kanıtlamış olan müzisyenlerden oluşan “The Dead Weather” yepyeni albümü Horehound ile karşımızdaWhite Stripes ve The Ranconteurs ile tanıdığımız Jack White’ın yanı sıra, The Kills’den Alison Mosshart, Queens of the Stone Age’den Dean Fertita ve yine The Raconteurs ve The Greenhornes gruplarından tanıdığımız Jack Lawrence’ın bir araya gelerek kurduğu The Dead Weather, alternatif rock müziğin “nirvana”sına ulaşmış bir grup olarak karşımızda!

Jack White’ın sahip olduğu Third Man stüdyolarında birlikte kayıt yapmaya başlayan Mosshart, Fertita, Lawrence ve White, 2009 Ocak ayındaki 3 haftalık kayıt dönemi sonrasında “The Dead Weather”ı kurmaya karar verdi. Hiçbirşeyi planlayarak yapmadıklarını belirten Jack White, “Sadece birgün bir şarkı, diğer gün iki şarkı kaydettik ve devamı geldi… Üzerinde düşünmedik bile…” diye anlatıyor.”

Amerika’daki Billboard Listelerine 6. sıradan giriş yapan “Horehound” albümü, İngiltere’de ise 14. sıraya yerleşti. Albümün çıkış parçası "Hang You From the Heavens" ve ikinci single "Treat Me Like Your Mother" ile “No Hassle Night” şarkıları, Rock Band oyunu için indirilebilir içerik olarak müzik ve oyun severlere sunuldu.


Albüm İçerik

[url]http://www.main-board.com/album-kapaklari/262006-horehound-the-dead-weather-2009-a.html[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 378
favori
like
share