ince bağırsak iltihapları - kalın bağırsak iltihapları - lahana özsuyu - lahana yaprağı kompresi - lahananın yararları - mide ülseri tedavisi - on iki parmak bağırsağı ülseri - ülser tedavisi - ülserin ilerlemesi

Uzmanlar, lahananın mide ve on iki parmak bağırsağı ülseri tedavisinde çok etkili olduğunu ve ülser hastalığının tedavisinde, 4-5 hafta süreyle lahana özsuyu içilmesinin hastalığın ilerlemesini yavaşlatıp etkilerini azalttığını belirtiyor.

Taze yaprakların ince kıyılarak mutfak robotundan geçirilmesiyle elde edilen lahana özsuyunun, hafif diyet besini alınıp yemeklerden sonra olmak üzere gün boyunca toplam 1 litre içilmesi öneriliyor.

İnce ve kalın bağırsak iltihapları da lahana özsuyuyla tedavi edilebiliyor. Lahana dıştan kullanımda da yararlı. Açık baldır yaralarında lahana yaprağı kompresi ile şaşırtıcı iyileşmeler sağlanabiliyor.

Kalın damarları ayıklanan yaprak, ezildikten sonra yaranın üstüne yatırılıp gevşekçe bağlanıp ve günde 2-3 kere değiştiriliyor. Ancak her seferinde yaranın temizlenmesi gerekiyor.

Aynı yöntemle zona, dolama ve yanıklar da tedavi edilebiliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 827
favori
like
share