Kahvaltı

1 greyfurt suyu (şekersiz)
1 dilim ince ekmek
1 kibrit kutusu yağsız peynir
1/2 bardak yağsız süt (şekersiz)

Öğle yemeği

1 orta boy haşlanmış patates
1 bardak haşlanmış ıspanak
1 fincan çay
1 adet Ülker kremalı bisküvi

İkindi

Ülker kremalı bisküvilerin geri kalanının tümü
3 simit (Sınırsız domates, biber ve tam yağlı Edirne koyun peyniri ile birlikte; simitçi geçmez ise pastane simidi de olabilir. Pastaneye gitmeye üşenirseniz, telefon ile sipariş verebilirsiniz. O da olmazsa, isteğe göre sınırsız sucuklu veya kaşarlı tost ile değişim yapılabilir.)

Akşam yemeği

1 ekmek (350 gram)
1 kızarmış tavuk (400 gram, tuzsuz)
1 tabak patates tava
1 tabak nohutlu pilav
1 kayık tabak karışık salata (yağsız, bol limonlu)
6 tane zeytinyağlı biber dolması
2 litre kola
500 gram tereyağlı, cevizli baklava ve/veya 3 tabak sütlaç

22:30 Haberleri

1 en büyük boy paket patates cipsi
Dolapta mevcut kuruyemişlerin tamamı
Zıbar-yatlık (yatağa girip uymadan az önce)

Tencerede geriye kalan bütün zeytin yağlı dolmalar buzdolabından direkt olarak elle yenecek. Zaman zaman, parmaklar ağızda iken, gözler ile "gelen var mı?" diye kontrol yapılacak. Yakalanma durumunda, "Sen rejim yapmıyor muydun?" sorusuna, "Yarın başlıyorum", veya, "İçim ezildi, birazcık dolmadan ne olacak sanki", hiç olmazsa, "Yediğimiz bir dolma, onda da gözün kalıyor" cevapları verilecek.
bu diyet için geçerli kurallar:

1) Eğer bir şey yerseniz ve sizi kimse görmezse, yediğinizin kalorisi sayılmaz.
2) Diyet kola veya diyet bir içecekler beraber baklava veya herhangi bir tatlı yerseniz, yediğiniz tatlıdan aldığınız kaloriler, diyet içecek tarafından geçersiz kılınır.
3) Başka birisiyle yemek yerken, ondan daha çok yemezseniz, yedikleriniz sayılmaz.
4) Tıbbî amaçla alınan gıdalarda kalori mevcut değildir. Örnek: Sıcak sütlü kakao, yağlı tavuk suyuna şehriye çorbası, dondurma (yalnız bademcik ameliyatı olanlar için).
5) Sinemada veya televizyonda film seyrederken yenilen yiyecek (örnek: meyve, kuruyemiş, patates cipsi, çikolata, her tür içecek ve sandviç, v. s.) eğlence aktivitesinin bütünü içinde değerlendirileceğinden ve sadece yemekle alakalı olmadığından, kalorileri sayılmaz.
6) Kırık bisküvi, parçalanmış çikolata, simit, poğaça ve benzeri gıdalarda kalori yoktur. Kırma, parçalama ve koparma işlemleri kaloriyi boşaltır.
7) Bir şey hazırlarken kaşık, çatal, bıçak ve kepçeden yalanan gıdaların kalorisi sayılmaz. (Örnek: Yaş pasta hazırlanırken bıçaktan yalanan krema, ekmeğe yağ- bal sürülürken yalanan bal, köfte kızartırken çatala batılı kalıp yenilen köfte gibi.
8- Aynı renge sahip gıdalar, aynı kaloriye sahiptir. (Örnek: Karnıbahar ile beyaz çikolata, haşlanmış ıspanakla antep fıstığı ezmesi gibi. ) Çikolata "joker renk"
sayılıp, bütün gıdalarla yer değiştirebilir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 8203
favori
like
share
Nirvana Tarih: 04.09.2009 06:12
:72:Fıkralarda ne geziyo kıs bu diyet....Ama süpermiş bende uygulayacağım tşkkler:5::5:
Tam fıkralık yani

Ülker kremalı bisküvilerin geri kalanının tümü
3 simit (Sınırsız domates, biber ve tam yağlı Edirne koyun peyniri ile birlikte; simitçi geçmez ise pastane simidi de olabilir. Pastaneye gitmeye üşenirseniz, telefon ile sipariş verebilirsiniz. O da olmazsa, isteğe göre sınırsız sucuklu veya kaşarlı tost ile değişim yapılabilir.)
gülfin Tarih: 29.08.2009 22:58
Zor bir diyet değil aslında ya başarabilirim sanki:20:

:72: Teşekkürler paylaşım için,güzeldi...