Porsche sollayan Doğan

Şimdi moda bu. 6 bin YTL'lik Doğan, 40 bin YTL'den satılıyor. Çünkü onlar Porshce ile yarışıyor...
Motor gücü artırılıyor. Modifiye ile Doğan görünümlü, Porsche gücünde araba sahibi oluyorsunuz... Hız tutkunlarının son merakı işte bu...
Modifiye bir otomobilin motoru başta olmak üzere diferansiyel, şaft, aks gibi tüm yürüyen aksamına kadar değişimi içeriyor. Fren balatalarına kadar değişiklik yapılıyor.

Motor blokundan başlanıp, otomobilin gücü artırılıyor. Modifiye ile otomobilin hızlanma kapasitesiı artırılıyor. Bu sayede araç, en yüksek hızına daha kısa sürede ulaşıyor. Bunun için araçlarda turbo ve nitrojen beslemeli sistem oluşturuluyor.
Örneğin, 70 beygir gücüne sahip bir otomobil, 1500 beygir gücüne kadar çıkarılabiliyor. Normalde 100 kilometre hıza 14-15 saniyede çıkan bir otomobil, modifiye ile aynı hıza 5 saniyenin altında ulaşıyor.


Otomobilin hız kapasitesini artırmak için meraklıları binlerce YTL'yi gözden çıkarıyor. Tam kapasiteli bir modifiyenin maliyeti 50 bin YTL'ye kadar çıkıyor.
DOĞAN'A PORSCHE GÜCÜ...

1994 model doğan marka bir otomobili modifiye ettiklerini dile getiren Konya'da kurulu bir firmanın sahibi Erman Emil, ''bu otomobilin piyasa fiyatı normalde 6-7 bin YTL arasında değişiyor. Modifiye sayesinde gücünü 70 beygir gücünden 300 beygir gücüne çıkardık. Adeta Doğan'a Porsche gücü kazandırdık" dedi. Önceden 100 kilometre hıza 14-15 saniyede ulaşan araç, modifiye sonrasında aynı hıza 6-7 saniye arasında çıkıyor. Modifiyeli Doğan'ın şu andaki fiyatı 40 bin YTL'nin üzerinde. Emil, 20 bin YTL'ye aldıkları başka bir otomobilde ise 70 bin YTL'lik modifiye yaptıklarını belirterek, ''gücünü 70 beygir gücünden 750 beygir gücüne çıkardık. Bu otomobili, lastiklerine kadar yeniledik. Bunu bir Serçe'de bile yapabiliriz. Serçe'ye Ferrari gücü kazandırılabilir'' diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 315
favori
like
share
prens_ahmet6 Tarih: 30.08.2009 12:44
porshe nerde doğan nerde