Yağlı ciltlere nasıl bakım yapılır - Yağlı ciltlerde bakım - yağlı ciltlere bakım önerisi


Cilt tipiniz yağlıysa özel bakım uygulamanız gerekir. Böylece cildinizin sağlıksız parlamasını, siyah noktaları, sivilce ve akne problemlerini oluşmadan ortadan kaldırabilirsiniz.

Işıltılı, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için hem içerden hem de dışarıdan bakım takviyelerinde bulunmanız gerekir. C Vitamini içerdiği antioksidanlar sayesinde serbest radikallerle savaşır. Cildinizde hücre yenilenmesini artırarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Beslenme planınıza C vitamini içeren sebze ve meyveleri mutlaka ekleyin. Doktor kontrolünde C vitamini kapsülleri kullanarak, cildinizin vitamin ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Yağlı ciltlerde nemlendirici krem kullanmaya gerek yoktur şeklinde genel bir düşünce vardır. Oysa ki cildinizin sağlığı ve güzelliği için mutlaka nemlendirilmesi gerekir. Krem seçerken içeriğinde az yağ ve kolajen bulunduran kremleri tercih edebilirsiniz.

Sabun, ciltteki tüm yağı emerek kurutur. Alışkanlıklarımız doğrultusunda sabunun derinlemesine temizlik yaptığını düşünürüz. Oysa ki cildin kendi doğal yağına da ihtiyacı vardır. Cildinizi sürekli ve sabunla yıkamak cilt gözeneklerinin tıkanmasına, pul pul dökülmesine ve nefes alamayan ciltte siyah nokta oluşumuna zemin hazırlar. Cilt temizliği yağlı ciltler için özel hazırlanmış temizleme jeli, temizleme köpüğü gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

Cildinizi arındırmak ve bakımını yapmak için kozmetik ürünler kullanmak istemiyorsanız, doğanın mucizelerinden faydalanabilirsiniz. Yağlı ciltler için doğal bakım önerilerimize göz atın, cildinizi canlandırın!

Sirke Toniği
1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 8 yemek kaşığı doğal maden suyunu karıştırın. Bir parça pamuğun üzerine dökerek cildinizi temizleyin.

Yoğurt Maskesi
Yağlı cildi canlandırıp, fazla yağını alacak yoğurt maskesini hazırlamak için 1 çay kaşığı yağsız yoğurdu 1 yemek kaşığı arpa unuyla karıştırın. Göz ve dudak çevreniz hariç yüzünüz ve boyun bölgesine maskeyi uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayıp, kurulayın.

Kil Maskesi
Kil, ciltteki fazla yağı alır ancak sabun gibi kurutmaz. Yağlı ciltler için mükemmel bir bakım yöntemidir.
Doğal ürün satan dükkânlardan ya da aktarlardan alabileceğiniz kili bir miktar ılık suyla inceltin. Göz ve dudak çevreniz hariç yüzünüz ve boyun bölgesine maskeyi uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayıp, kurulayın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 415
favori
like
share