Çocukların boyu nasıl uzar - çocukların boyunun uzaması - çocuklarda boy uzatma yöntemleri

çocukların küçük yaşlardan itibaren beslenmesine çok önem veriniz.
*her sabah düzenli olarak kahvaltılarını yaptırın.
*kahvaltıda süt ,peynir,zeytin,yoğurt gibi yiyeceklerden muhakkak yemelerini sağlayın.
*yaşıtlarından boy olarak geri durumda ise yeşil yapraklı sebzelerden bol bol tüketsinler.
*bütün bunlara rağmen çocukarın boyu yinede normalin altında ise,o zaman kalsiyum,magnezyum ve çinko içeren doğal üretim haplardan alarak kullandırın.
* boy uzamasını etkileyen haraketlerde yapsınlar.örneğin ayak parmaklarını yerden kaldırmadan uzanbildiği kadar yukarı uzanıp elma toplar gibi hareketler yaptırın.
*birde basketçiler gibi ,zıplaya bildiği kadar yukarı zıplasın 50 defa sol kulu yukarıda ,50 defa da sağ kolu yukarıya uzatarak sürekli bu hareketleri yaptırın.
*evde uygun bir yerde barfisk hareketini bol yaptırın.
* bütün bu hareketleri yaparken,çocuğunuzun sizin gözetiminiz altında olamsına özen gösterin ki çocuğunuza herhangibir zarar verecek durum olmasın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6561
favori
like
share
ezqi55 Tarih: 31.05.2012 15:10
Çok teşekkür ederim.Buna daha bugün başladım.Günde sağ kolumu kaldırarak 50,sol kolumu kaldırarak 50 kere zıplıyorum.Ama bu yöntemle günde ne kadar uzarım en kısa süre içerisinde sorumu cevaplarsanız sevinirim.Saygılarımla.

Ezgi Sude...
DeLi_SiNeK Tarih: 03.01.2010 12:13
ben katılmıyorum bu boy meselesi farklı bişey bir çok uzmanda doğruladı ne basketbol ne süt içmek benim bi arkdaşım vardı hergün 2 litre süt içerdi ama aynı aradan 4 yıl geçti yine aynı yağni ırsilik önemli takmayın Türk insanı tipik kısa hoş mayhoş
drectry Tarih: 03.01.2010 12:10
tşk
cukkada Tarih: 14.10.2009 12:25
haklısın!