Şarjınız bitse de yarı yolda kalmayacaksınız. Cep telefonunuzla konuşurken şarjınızın bitmesi sizi çok mu sinirlendiriyor? İşte en pratik çözüm.


Gün geçtikçe teknolojik cihazların ebatları da küçülüyor ve taşınabilir hale geliyor. Ev telefonları cep telefonlarına, masaüstü bilgisayarlar ise yerlerini artık laptoplara bırakmaya başlamış durumda.
Taşınabilir yani mobil cihazların hayatımıza iyiden iyiye girmesiyle birlikte kullanıcıların en büyük derdi, bu ürünlerin sahip olduğu batarya ömrü. Günümüzde kullanılan yeni teknolojik donanımlar sayesinde batarya ömründe göreceli bir artış sağlanmış olsa da, batarya teknolojisinde kayda değer bir gelişme olmadığı için kullanıcıların batarya sorunu halen devam ediyor.
Çözüm: Bileklikli batarya Mobil cihazlardaki bu ciddi problemi fark eden bir Çinli üretici ise, ürettiği bir bileklikle batarya problemini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Bileğe takılan ve 7 farklı güç bağlantısıyla cep telefonlarından, iPod'a ve hatta Sony PSP'lerden Nintendo DS'lere kadar birçok mobil cihazı şarj edebilen "seyyar batarya", MP3 player'lara 8 saatlik ek kullanım süresi katarken, cep telefonlarına ise yaklaşık 3 saatlik bir ek konuşma süresi sağlayabiliyor.
USB portunun bağlanmasıyla yaklaşık 5 saatlik bir sürede şarj olan Wrist Band Battery(Bileklikli batarya) isimli ürünle Çinli şirket, batarya derdinden muzdarip kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor.
24,84 Dolarlık bir etiket fiyatına sahip olan ürün henüz ülkemizde bulunmuyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 350
favori
like
share