Gülerken ağlayan gözlere hiç rastladınız mı?

Uçsuz bucaksız bir sonsuzluk demlenir bilinmezlerden gelen ve tüm eylem düzgülerinden kayan bir saçmalığın karşısına geçip meydan okumaya benzer.

Gülerken ağlamakta ne demek değil mi?

Bilemezdim bir gün gözlerim ağlarken dudaklarımın kenarında beliren tebessümden yaşamak ve ayakta kalmak adına bir pay çıkaracağımı.Yaşam enerjimin emildiği bir paramparçalığın ardında bıraktığı salaş bir yüreği avutmak ne denli zormuş bilemezdim ki!

Bilseydim; ayrıldıktan sonra sana uzanan ve her defasında boşlukta kalan elimi kırar koyardım kenara. Bir daha uzanmaya çalışmasın diye!

Bilseydim; sana ilk kez bakan gözlerimi senden önce ve sonrasında hayatıma giren tüm erkeklerde olduğu gibi kaçırırdım gözlerinden.

Gözlerimin ta içine bakıp ‘Ceylan gözlüm.’ Diyemezdin.

Bilseydim; tüm görüşmelerimizde saçlarımı toplardım yanından ayrıldığımda da sen savurduğum saçlarımdan kalan telleri rüzgara bırakırken ‘Üzülme tekrar gelecek.’ Diyerek rüzgarı kandırmazdın!

Bilseydim; sevgimi ifade ederken kurduğum anlamlı veya anlamsız bütün cümleleri beynimden siler ve hiç konuşmazdım!

Bilseydim; daha ilişkinin ilk haftası seninle olamayacağımı hisseden mantığımın sözünü dinleyip cep telefonuna ‘Bitmeli.’ Diye yazıp gönderdiğim mesajın sonrasında beni aradığında telefonu hiç açmaz hatta fırlatır atardım!

Bilseydim; geçmişteki tüm hataların için seni yargılardım. Böylece en azından benim geçmişimin en büyük hatası olmazdın! Bilseydim; ‘Sen’ deyince on bin senin çıktığı dudaklarımı sonsuza dek kilitlerdim.Bir kez bile ‘Sen’ diyemesin diye.

Bilseydim; sana daima adınla hitap eder hiç sevmediğin sıradanlığı yüklerdim omuzlarına! Bilseydim; bana sürpriz yapıp geldiğin otobüs garında seni görünce heyecandan bayılacak gibi olmazdım. Gölgenle bile barışamadığını nereden bilebilirdim ki?

Bilseydim; işaret parmağını çocuk gibi tutup sana ‘Sevdam’ diye sarılmazdım.Ve her seferinde ayrılırken özlemezdim!

Bilseydim; şarkımızı telefonda bana dinlettiğin ve aklımın bir karış havada olduğu dönemlerde o şarkının bir ayrılık şarkısı olduğunu idrak edebilirdim! Sen bu sonu ilk gün çizerken kara defterine ben en beyaz sayfayı sana ayırmazdım! Bilseydim Bilseydim....

BİLSEYDİM!!!!!!!!!!! SENİ HİİİİİİİİİİİİİİÇ SEVMEZDİM!

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 466
favori
like
share
RoSe_SüM Tarih: 02.09.2009 11:02
yüreğine sağlık cnm..(:
sevgi Tarih: 02.09.2009 08:28
Emeğine Sağlık
1sidelya Tarih: 01.09.2009 07:15
Emeğinize sağlık bu güzel paylaşım için...