Gülelim mi? Ağlayalım mı? Hayran mı kalalım? Yoksa ibret mi alalım?
Artık bu size kalmış bir şey..


Kaliforniya'daki bir hayvanat bahçesinde anne kaplan çok ender olan üçüz kaplan yavrusunu doğurmuş. Ne yazık ki, gebeliği sırasındaki sorunlar yüzünden yavrular premature doğmuş ve çok küçük olmaları nedeniyle yavrular doğumdan hemen sonra ölmüşler. Anne kaplan doğum sonrası iyileşmiş ancak, fiziksel olarak gayet iyi olmasına rağmen sağlığı bozulmaya başlamış. Veterinerler bebeklerini kaybetmiş olmasının onu depresyona girmesine neden olduğuna karar vermişler ve eğer bir başka anne kaplanın yavrularını onun yanına koydukları taktirde belki eski sağlığına kavuşabileceğini düşünmüşler.


Ülke çapında diğer tüm hayvanat bahçelerini araştırmışlar ancak yas tutan anneye verebilecekleri aynı büyüklük ve yaşta yavru kaplan bulamamışlar. Bunun üzerine veterinerler, bazen bir cinsin başka bir cinsin yavrusuna annelik edebildiği düşüncesiyle hiç denenmemiş bir uygulamayı yapmışlar. Ama bulabildikleri tek yetim yavrular minik domuzcuklarmış. Onlara kaplan derileri giydirerek anne kaplanın yanına koymuşlar. Acaba anne kaplan onları kabul edecek miydi, yoksa kendisine bir ziyafet mi çekecekti?Sonucuna bakın... gözlerinize inanamayacaksınız.Şimdi lütfen bana söyler misiniz....
Bir anne kaplan ile yetim domuzcuklar gayet iyi geçiniyorlar da neden dünya üzerinde yaşayan biz insanlar birbirlerimizle geçinemiyor, din, ırk, renk ve diğer bir sürü nedenler yüzünden birbirlerimizi öldürüyoruz?Yoksa biz insanlar mı bu "vahşi" dediğimiz hayvanlardan daha acımasız, daha vahşiyiz?

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 606
favori
like
share
Gundii Tarih: 05.09.2009 04:35
Bir anne kaplan ile yetim domuzcuklar gayet iyi geçiniyorlar da neden dünya üzerinde yaşayan biz insanlar birbirlerimizle geçinemiyor, din, ırk, renk ve diğer bir sürü nedenler yüzünden birbirlerimizi öldürüyoruz?

ne kadar dogru.. biz insanlar icinde o kadar uzucu...

emegine saglık bu guzel paylasım icin..
yasago Tarih: 03.09.2009 12:58
çok ilginç
dalgacii Tarih: 03.09.2009 12:36
vahşiler bizden daha uysal (:
biz de vahşilerden daha daha daha vahşiyiz
aksini iddia eden varsa buyursun (:
Sylar Tarih: 01.09.2009 09:23
Daha vahşi olabiliyoruz zaman zaman yada her zaman...
bugulu-gözler Tarih: 01.09.2009 09:06
gercekten cok ilgin
bir o kadarda düsündürücü
emeginize saglik