Ciltte Oluşan Yağ Bezeleri - Ciltte Oluşan Yağ Bezelerine Çözüm

ciltte olşuan yağ bezeleri
Soru :

Sayın yetkili, benim danışmak istediğim konu yüzde oluşan (alın ve yanakta-özellikle yanakta) yağ bezelerine dair bir konudur. Yaşım 24 ve bu guüne dek ciddi hiçbir cilt problemi yaşamamış bir bayanım. Buluğ çağımda dahi sivilce nedir bilmedim; yaptığım bazı analizlere göre T bölgem yağlı ancak cildim oldukça kuru sayılır. Banyodan çıktıktan hemen sonra cildimin gerginliğinden ötürü bunu biliyorum. Fakat çeşitli nemlendiricileri kullanmama rağmen yağlı cilde eğilim sözkonusu oluyor, sanırım bu sorun için krem değil de su bazlı nemlendirici losyonlar kullanmam gerekli, değil mi?
Zaman zaman yağ bezeleri olarak nitelendirdiğim bezecikler oluşmakta. Bunlardan çok uzun süre kurtulamıyorum, çok uzun müddet sonra kendiliğinden (ve iz kalmadan) geçmesine rağmen yenileri çıkıyor. Bunlara sebep ürünler midir, cilt yapım mıdır bilmiyorum ve bunun için ne yapmam gerektiğini soruyorum. En önce kendime bir dermatolog edinmem ve profesyonel bir analiz yaptırmam doğru mudur? Çünkü ben cildin sadece temizliğe ve nemlendirmeye ihtiyacı olduğunu savunan ve ekstradan tüm ’bakım ürünü’ adı altındaki ürünlerden uzak kalmayı tercih eden biriyim. Haklılık payım nedir? Neler önerirsiniz? Biraz uzun olduğunun farkındayım ama güzellikten ziyade SAĞLIK açısından cildime iyi davranmak istiyorum. Saygılar...

Cevap:Cildinizde kuruma yoksa nemlendiriciye ihtiyacınız yoktur ancak banyo sırasında kullanılan sabun ve şampuanlar çoğunlukla cildi kurutur. Bu nedenle yağlı ciltlerde bile basit bir nemlendirici bazen gerekebilir.
Nemlendiricileri ne kadar sürerseniz sürün kuru bir ciltte yağlı bir cilt eğilimi oluşturmaz.
Kozmetik sektörü, bugün sağlık harcamalardan daha fazla paranın harcandığı bir sanayidir. Piyasada mucizevi şeyler başaracağını iddia eden bir çok marka vardır. Cildinizle ilgili problemleri çözeceğiniz yer dermatoloji klinikleridir.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 2839
favori
like
share