maNga'nın Ooze Venue performansı
Mekan: İzmir
Etkinlik Tarihi : 21.09.2009 23:00"Şehr-i Hüzün" adlı albümüyle hayranlarını sevindiren maNga, sonbahara İzmir'de giriyor
İlk besteleri Kal Yanımda’nın hemen ardından, “Sing Your Song” yarışmasına katılan maNga, ikinci oldukları bu yarışmadan sonra, 15 Aralık 2004’te kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini çıkarttı.
Kuruldugu günden beri en büyük hayalleri, farklılık yaratıp, son dönemlerde Teoman, Duman, Vega, Mor ve Ötesi, Kurban, Athena ve Kargo gibi isimlerin genişlettiği ve yürüdüğü yolu birazcık daha genişletmek olan maNga, 2004 Aralık’ında çıkardıkları albüm ile hayallerini gerçekleştirmek konusunda önemli adımlar attı. Grubun inandığı müziğe, dinleyicilerinden gelen büyük destekle, maNga bir yıl içinde Türkiye’nin değişik illerinde toplam yüzü aşkın konser verdi ve yüksek albüm satışlarıyla “Altın Plak” sahibi oldu. Jetix TV, Future Dergisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi İsletme Kulübü tarafından “En İyi Grup” ödüllerine layık görülen ve aynı zamanda Altın Kelebek “En İyi Çıkış Yapan Grup” ödülüne de sahip olan maNga’nın, “Bir Kadın Çizeceksin” isimli şarkısı ise Easports’un FIFA 2006 oyununun soundtracklerine dahil edilmiştir.
Özlenen performansları ve yeni albümleri “Şehr-i Hüzün” ile maNga, tekrar İzmir'de...

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1158
favori
like
share