Yazıcı, yeşil beyazlı ekibin bu sezon lige damgasını vuracağını söyledi.


Bursaspor Başkanı, “Sivas’ın başarılarını yakaladığımızda Bursa’da yer yerinden oynayacak” dedi.

SATILIK FUTBOLCUM YOK
Trabzon deplasmanında kaçan 2 puanın üzüntüsünü yaşayan
Başkan İbrahim Yazıcı, dün Lig TV’de yayınlanan ve Oğuz Tongsir’in sunduğu Futbol Gündemi programında satılık futbolcularının olmadığını söyledi. Sercan Yıldırım’ın Fenerbahçe’ye transferi ile ilgili özelikle İstanbul medyasında yanlı haberler yapıldığını belirten Yazıcı, şunları söyledi: “Şu an için Bursa’da kaldığı belli. Başından beri söylediğimiz bir şey var. Biz satıyoruz diye vitrine koymadık.”

SERCAN YILDIZIMIZ
“Hedefi olan bir Bursa oyuncu satarak değil kadrosunu oyuncu katarak başarılı olur. Sercan Bursaspor’un yıldız futbolcusu, Hatta memnun olduğumuz için sözleşmesini uzattık. Satılık oyuncumuz yok. Beyanatım olmamasına karşın yazılıyor. Aylardır devam ediyor bu. Mehmet Topuz’un Fenerbahçe’ye transferinde yaşananlardan daha fazla yer aldı. Ama hep şunu söyledim, satılmayacak hiçbir futbolcu yok. Sercan’ın bonservisi için verilecek rakam çok önemli. Benim gönlümde daha o rakamı bulmadı.”

YERİMİZ ÜST SIRALAR
Bursaspor olarak üst sıralara oynamayı arzuladıklarını ifade eden Yazıcı, “Başkan olduğum günden beri Bursaspor’un olması gereken yerin üst sıralar olması gerektiğini söylüyorum. Bursaspor zaten yıllarca hak etmediği yerlerdeydi. Bu sene patlama yapacağız. Öyle olursa kimse bizi durduramaz. Sivas’ın yaptığı Anadolu için gurur vericiydi. Biz Sivas’ın başarılarını yakaladığımız takdirde Bursa’da yer yerinden oynar” dedi.

TARAFTAR MUHTEŞEM
Bursaspor’un muhteşem bir taraftara sahip olduğunu anlatan Yazıcı, şöyle devam etti: “Bursa büyük bir şehir, taraftarı da muhteşem. Futbolla yaşayıp futbolla kalkan bir şehir. Ama bu büyük potansiyele rağmen desteğini vermiyor. Kimse durup dururken destek vermez. Bunu koordine edecek insanlar olması lazım. Bursa 2-3 senedir neredeydi. Bugün nerede. Bugün aşağıları hiç düşünmüyor.”

ESKİ BORÇLAR TEMİZLENSE...
“Geçtiğimiz sezon hiç arzulamadığımız bir şey başımıza geldi. Kongrede 3 yıllığına göreve geldik. Ama 1,5 sene sonra kongreye gittik. Bu kongreye giderken takım başarılıydı. Ben koca Bursa şehrini temsil ediyorum. Buna tüm Bursa’nın katkı koyması lazım. Ancak yeterli desteği görmüyoruz. Bunun içinde herkesten gerekli desteği bekliyoruz. Eski borçlar ve temlikler var. Normalde kendi yağımızla kavrulabiliriz ama eski borçların temizlenmesi lazım.”

KUPALARI İSTİYORUZ
“Herkesin kafasında geçen seneki gibi Bursaspor var. Acaba daha iyi olacak mı, diye düşünülüyor. Transfere az para harcamadık. Ciddi bir rakam harcadık. Hedefin varsa bazı şeyler olacak. Bu takım lig sonunda nerede olur, bunu şimdiden söylemek zor. Başından beri ‘kupalara oynayan Bursaspor’ dedik. Artık birinin olması lazım. Geçen seneki konumumuzun üzerine çıkmalıyız.”

BEŞİKTAŞ BİTİRMELİ
Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki gerginliğe de değinen Başkan Yazıcı, “Bu sezon ilk maç İstanbul’da olacak. Bursaspor seyircisine açılacakmış. Tabi ki bunlar duyum. Bu daha evvel de bitebilirdi. Bunu Beşiktaş kaçırdı. Adana’da maç oynuyoruz. Seyircimizi almadılar. Bitmesi lazım. Devam etmesini istemem. Çünkü zarar veriyor. Geçen sene Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’e de söyledim, ‘Benim seyircim Beşiktaş aleyhine küfür ediyor. Rakibe veya hakeme bir şey demiyorlar, bir ton ceza yiyoruz` dedim” diye konuştu.

1 PUAN GERİDEYİZ
Ertuğrul Sağlam’dan çok memnun olduklarını ifade eden Yazıcı, “Ertuğrul Hoca ile 3,5 yıllık anlaşma yaptık. Biz ondan memnunuz, o bizden memnun. Camiada da bir sevgi var. Geldiğinden beri her şey doğru gidiyor. Bu memnuniyet devam ettiği sürece güzel şeyler olur. Ben uzun süre çalışma taraftarıyım. Şu an tahmin ettiğimin 1 puan eksiğindeyiz. Eskişehir maçından 1 puan alabilirdik. Önümüzdeki 2 maçtan iyi puanlar alırsak çok iyi çıkış yakalayabiliriz” ifadesini kullandı.

ALTYAPIMIZ MÜTHİŞ
Bursaspor’un altyapısında çok yetenekli oyuncular olduğuna dikkat çeken Yazıcı, “Altyapımız Türkiye’nin en iyi altyapısı. İmkanları da çok iyi. Altyapıda 4 tane çim sahası olan ışıklandırması olan kaç takım vardır Türkiye’de. Bizim altyapıda bunlar var. Önümüzdeki günlerde suni çim saha yapacağız. Futbolcu fabrikası. Milli takımlarda bir çok yıldız oyuncumuz oynuyor. Muhammet, Eren, Serdar Aziz ve Emre Pehlivan var. Ertuğrul Hoca da gençlerle çok yakından ilgileniyor” dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 270
favori
like
share