Bunu Gerçekten Yapmalı Mıyım ? - Should I Really Do It ? - Bunu Gerçekten Yapmalı Mıyım ? 2009 - Bunu Gerçekten Yapmalı Mıyım Film Konusu - Bunu Gerçekten Yapmalı Mıyım ? Vizyon Tarihi

Bunu Gerçekten Yapmalı Mıyım ? 2009

Vizyon Tarihi: Belli Değil

Oyuncular: Harald Krutiak, Petra Woshniak

Yönetmen:İsmail Necmi

Senaryo: İsmail Necmi

Yapımcı: İsmail Necmi

Görüntü Yönetmeni: İsmail Necmi

Yapım: 2008 ~ Almanya


Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkan film, Almanya’da yaşayan Türk’lerin aksine ironik bir şekilde İstanbul’da yaşayan Alman bir kadının, Petra’nın sıradışı yaşamını konu eder. Hayatındaki ani iniş çıkışlarla, zaman zaman, sanki bir senaryoyu takip ettiğimizi bize düşündürten bu sıradışı hikayenin başrol oyuncusu, aslında gerçek yaşamın bir başka yüzünü bizlere gösterir; En nihayetinde hiçbir şey, hayat kadar sürprizlerle dolu değildir, kurgu dahi!.. Maskeli Terapisti Herold ile yaptığı konuşmalarında Petra’nın hayatı bizim gözlerimiz önüne serilirken, Petra İstanbul, Almanya, aile, arkadaşlar, uyuşturucu ve ölüm gibi temalarla yüzleşir.
Bunu Gerçekten Yapmalı mıyım? gerçek hayat ve kurgu, belgesel ve drama arasında gidip gelirken, “Gerçek hayat aslında kurgudan daha ilginç olabilir mi?” sorusuna cevap arar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 343
favori
like
share