Günün birinde izmir'de yaşayan bir genç vardır. Çok sevdiği gülüm dediği sevgilisiyle bir buçuk senelik bir ilişkileri sona erer.
Üzerinden iki yıl geçer ayrılıklarının, kızın düşüncesini anlayamaz ama telefonlara bile çıkmamasından az çok bellidir niyeti fakat çocuk için onsuz her geçen dakika ızdırap olur..
Bir iki kez çivi çiviyi söker mantığıyla başka bir ilişki başlamak ister dener fakat yapamaz çünkü baktığı her yerde, dokunduğu her tende, duyduğu her şarkıda, tuttuğu her elde sevgilisini arar sürekli anlaşılamaz boşluklara dalar.
Bu acı özellikle geceleri tek başına kaldığı odasına girince iki kat daha artar.. Bilgisayarında ona resimler düzenler, şiirler yazar, yani o yokken bile her saniyesini onunla yaşar..
Hele birde birlikte dinledikleri o şarkı çalmaya başlayınca tüm yaşadıkları gözünün önünden film şeridi gibi geçer dayınılmaz bir özlem ve acı içerisinde yaşlı gözlerini tavana diker ve saatlerce öyle kalır.
Bir süre sonra bu yokluktan iyice bunalan çocuk eline geçirdiği herhangi bir kesici aletle kollarına göğsüne vurmaya başlar..
Çok geçmeden vücudu kan içinde kalır tek amacı içindeki bu ayrılık acısını başka bir acıyla bastırabilmek fakat başaramaz..
Ne gidenin yerine başka birini nede bu acının üzerine başka bir acı bulamaz...
Gün geçtikçe daha kötüye giden çocuğun ailesi vücudundaki izleri görünce ne kadar baskı yapsalarda öğrenemezler sebebini.
Fakat aile huzursuzdur bu durumdan ve birgün çocuğu ikna edip bir şekilde psikolokla görüşmeye giderler yapılan testler sonucu çocuğa aşırı derece "manik depresif" teşhisi konur.Teşhis önüne geçilemediği takdirde intiharla sonuçlanan bir olaydır ki dünyamızda bunun örnekleride yaşanmıştır.Çocuk doktorun verdiği ilaçları kullanmaya başlar ilacı aldıktan 20dk sonra uyuyup kalır.
Bundanda rahatsızlık duyan çocuk ilaçları kullanıyormuş gibi yapıp hepsini çöpe atar.Aradan biraz zaman geçtikten sonra kendine farklı bir oyalanma arar ve sürekli şiir yazmaya başlar yazdıkları kimi zaman içinde kalanlar kimi zaman yaşananlardır...
Tam kendini biraz topladığını düşündüğü an rüyasında sevgilisini görür ve uyandığında aklına gelen tek fikir ya onunla olmak yada ölmektir.Çünkü rüyada olsa onunla olmak mutlu eder onu şayet her rüyanın bir sonu vardır hayatında olduğu gibi...
Çocukta birgün son şiirlerini yazar aşkını son hikayeleriyle ifade etmeye çalışır kafasındakini yapınca ondan sevgilisine dair birşeyler kalsın ister ve tüm bu şiirlerini, hikayelerini herkesle paylaşır.
Artık film kopmak üzeredir daha önce yaptığı gibi bu kezde ölmek istemektedir...

Gürhan Berk Gül

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 224
favori
like
share