gönül ne gök, ne ela,ne laciverd arıyor
Ah bu gönül bu gönül, kendine derd arıyor !”Sevgili Allah (c.c.)’ım,

Yine ben geldim.Ben ki, günahkar, dünyaya tamahkar, nisyana mübtela kulunum. Neyleyim özüm bu ama Seninim, Sendenim başka kime gidip Allah (c.c.) ‘ım diyeyim…

Çok canım sıkılıyor bugünlerde kimseden değil şikayetim kendimden belki de, gönlümden ,semayu arza sığmayan kendimden Allah (c.c.)’ım.İçimdeki yabancıdan çok korkuyorum bir gün olurda Seni unutur diye. Bazen öyle dalıyorum ki dünyaya. Ne kadar da hissizleşiyorum gün geçtikçe. Ne çok şey var acele ettiğim ve geç kalmak istemediğim.

Seslen seslen niçin duymaz insanlar? İnsandaki çığlığa bazen öyle kayıtsız kalıyorum ki Allah (c.c.)’ım. İnsanlarda çok boğuluyorum ama yine de insanda felaha eriyorum.

Bugünlerde ne çok özlem var içimde Allah (c.c.)’ım. Hep fani dünya deyip duruyorum ama fani dünyayının fenasına razı olamıyorum.

Şimdi buralarda pek kırılganım, nazenin, ince,naif ve duygulu. Kendimi sensizliğe vurmak içimi çok acıtıyor Allah (c.c.)’ım. Sensizlik öyle acıtıyor ki Allah (c.c.)’ım içimi…

Ne olur ! gecenin lacivert perdesini kaldır; kara siluetlerden ruhumu sen arındır. Yarına uyandır beni, güneşi sabah penceremden doğurduğunda sevgini de içimde uyandır Allah (c.c.)’ım.

Aç köpeklere atsam yemeyecekler biliyorum kalbimi ne olur arındır onu yu yıka sevginle doyur…

Mecnun değilim aşkımdan kendimi çöllere salayım, şair değilim aşkıma şiirler yazayım Ne olur Allah (c.c.)’ım kalbime çekeceği yükü yükle razıyım sürünerek taşıyayım yüreğimin yükünü ama ne olur o yükü ver Allah (c.c.)’ım.

İşte şuramda tam şuramda tarifsiz bir sızı, kifayetsiz bir sancı var Allah (c.c.)’ım. Neyi nasıl anlatayım bilmiyorum yine ben Allah (c.c.)’ım. Hani insanın hüznün arka bahçelerinde dolanması varya, ve altını çizdiği satırları kimseye anlatamaması kelimelerden kaçıp kelimelere sığınması var ya …

İçim sıkıldığında değil hep senin huzurunda olsam Allah (c.c.)ım. Benimde hayallerim takılsın martıların kanatlarına… Göçmen kuşlar gibi hayaller de yuva yapsın ne olur kalbime benim de. Hep cıvıldasın dursunlar orada. `Sezen Aksu` şarkıları mırıldansın oradan. Adı bizde/bende saklı kalıyor sevdaların.El gibi oluyor bazen sevgililer.Kaybolan yılları kimse geri vermiyor. Sancı ile bölünse de uykular. küçüğüm daha çok küçüğüm bu yüzdenmiş tüm hatalarım.sen ağlamaya dayanamayan sevdiklerimiz olsun bizimde.Gerçekleri görüyor olsak da bir şeyleri biliriz elbet.Dilimin ucunda işte kelimler çıkmıyor işte. gülümsemeyi unutmuş çehremize gülümseme bahşet Allah (c.c.)ım.Biliyorum kime kalmış bu dünya kimseye değil…Yakacak ne çok şeyim var içimde benimde.Allah (c.c.)Im ateşlere yürütme… Yalnızca sitem kalmasın bizden ne olur !

Cennetlerimiz yarım kalmasın Allah (c.c.)’ım. Suya hasret dudağı verdiğin gibi suya kanan yüreği de bizden esirgeme ne olur !

Tut ellerimizden Allah (c.c.)’ım,

Allah (c.c.)’ım sana seslenemediğimiz zaman ne olur duy bizi ,sensiz koyma Allah (c.c.) ım…

Turgay Şeren

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1241
favori
like
share
Şayeste Tarih: 02.09.2009 04:02
Rabbim şu mübarek vakitte dularaını kabul ettiği kullarından etsin bizleri de..
AYIŞIĞI Tarih: 02.09.2009 03:58
Allah razı olsun,
şayestecim