Uluslararası bağımsız ölçümleme şirketi P3 Solutions'ın yaptığı saha ölçümlerinde Turkcell'in, 3G internet hızında İstanbul, Ankara ve İzmir'de birinci çıktığı bildirildi.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, P3 Solutions'ın İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaptığı testler sonucunda Turkcell'in, 3G internet hızında birinci olduğu belirtildi.

P3 Solutions'ın, kendine ait özel test arabalarını ve ekipmanlarını kullanarak İstanbul, Ankara ve İzmir'de, kendilerinin belirlediği rotada yaklaşık 2 bin kilometre mesafede yüzlerce ölçüm yaptığı kaydedildi.

Alışveriş ve eğlence merkezleri gibi kapalı mekanlarda da testlerin yapıldığı ifade edilen açıklamada, P3 Solutions tarafından yapılan test ve ölçümlerde Turkcell'in diğer operatörlere göre 2 kata varan oranlarda daha hızlı 3G internet hizmeti sunduğunun belgelendiği savunuldu.

Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, kurdukları yeni şebekenin kalitesini ilk günden itibaren kontrol ettiklerini ve gelişim alanlarını belirlemek üzere denetimler yaptırdıklarını ifade etti.

Terzioğlu, bu ilk testlerin başlangıç olduğunu, bugüne kadar 2G'de olduğu gibi 3G şebekesinde de ölçümleme ve geliştirmelerin sürekli olarak devam edeceğini vurguladı.

P3 Solutions Genel Müdürü Peter Seidenberg ise yaptıkları bağımsız test ve ölçümlere ilişkin şunları kaydetti:

''P3 Solutions olarak, Turkcell'in 3G şebekesinin daha ilk günlerinden itibaren sergilediği yüksek performansın, Avrupa'da yıllardan beri hizmet veren 3G şebekeleri kadar iyi olduğunu gördük. İstanbul, Ankara ve İzmir'de gerek açık alanlarda gerekse kapalı alanlarda yaptığımız testler sonucunda Turkcell'in en hızlı 3G interneti sunduğunu tespit ettik ve bu sonuçları sertifikaladık.''

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 331
favori
like
share