Oğul Otu - melisanın faydaları - melisanın faydaları ve tıbbi özellikleri

Bu ot ne sıkıntı bırakıyor ne gerginlik !
Yan etkisi olmayan bitki beyne ve kalbe de faydalı...

İbni Sina'nın kitabında ''oğul otunun kalbi ferahlandırdığı kalbe verdiği kuvveti kırmızı yakutun fiiline muadildir'' diye övdüğü melisa ya da diğer adıyla oğul otu özellikle mevsim geçişlerinde etkisini artıran depresyon huzursuzluk ve sıkıntıları gidermek için kullanılıyor. İşte hiçbir yan etkisi bulunmayan melisanın faydaları ve tıbbi özellikleri:

Beyin kalp ve sindirim sistemi üzerinde koruyucu kuvvetlendirici spazm çözücü ruhsal ve fiziksel sakinleştirici hazmı kolaylaştırıcı bağırsak gazlarını giderici terlemeyi önleyici bağırsak parazitlerini düşürücü sinir krizleri depresyon kulak çınlaması baygınlık baş dönmesi kansızlık yara iyileştirici mikrop öldürücü aşırı gerginliğin getirmiş olduğu sinir krizlerine depresif huzursuzluklara istem dışı kasılmalara hafıza zayıflığına karşı çok etkili.

Melisa sadece hastalıklarda değil saç ve cilt bakımında da kullanılıyor. Yıpranmış cansız ve güçsüz saçları iyileştiriyor. Yağlı ciltler için temizleme maskelerinde yaşlanmış ve yıpranmış ciltler için yenileyici kremlerde de kullanılıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6040
favori
like
share