Sevgi pınarının kaynağı..son daimi ve cihan sümbülü peygambere..

Adını andığımda yüreğim genişler sanki..biriktirdiğim sevgi olunca hissettiklerimde sevgi olur sana dair..

Bugün kalbimin sesini duyar gibi oldum seni anınca..gözlerim kamaştı dilim ağırlaştı..Seni anınca yüreğim dirildi ve büyük bir muştu ile Senin yanına yol aldı..rüzgar savurdu gönül penceremin kanatlarını..Seni anınca gönlüme bir huzur doldu..Seni hatırlayınca bülbül gülü unuttu..Seni anınca kainat farklı bir renge büründü..

Sensiz adım dair yok hayata..Sensiz ben yokum ki..Seninle yeşillenmişti gönül hanem..Sen varken güller açtı gönül bahçem..Seni unutunca yapraklarım savruldu hazan yellerinde..

ey varlığıma neşe katan..Seni unutmak nasip olmasın dolaşırken damarlarımda kan..

Kelebeğe verdim senin yüreğime vermiş olduğun bir nebze Sevginden..renk cümbüşüne büründü..daha güzel kondu konduklarına..hayatın götürdüğü yerlere umutla uçtu..

Sen içimizde sevginin adı..Sen kainatın iftihar tablosu..hayatımız Seninle huzurlu,hayallerimiz Seninle gerçek..Sen yağmurdan sonra toprak kokusu..Sen kocaman bir gülistanda beyaz olan tek gül..Sen hayatımızda farklı ve güzel olan her şey..

Yüreğim yine matemini tutuyor Sensizliğin ve yok olmuş sevgisizliğin..gözlerin olsun yeter ki isterse tutulsun güneş ve ay..kalbimde fırtınalar rüzgarlar deli..Sen ki Asr-ı saadetinle gel devran dönsün Seninle..ki gelişinle kalbimin pasları silinir..dünya doğrulur nazarımda..gülüşünle içimde nice güller dirilir..gözlerimde biriktirdiğin hasret denizlerim dökülür avuçlarına..gözlerini geri çevirme..gözlerini geri çevirme ki içimi yakan acının özü dökülmesin kirpiğimden..

Yüreğinden öğrendim sevginin adını..çevirdin zifiri karanlığı sevginle aydınlığa..tebessümlerinin tadı hala damaklarımızda..üzülürken de sevmeyi biz Senden öğrendik..

Seni hatırlayınca gözlerim doldu yine..ismin dilimde..ama söylemek ne çare ey güzeller güzeli,,söylemek ne çare..

Şimdi gittin..

Yüreğim tekrar dara düşmüş.. deven gibi sokaklara düşmüşüm.. hurma kütüğün olmuş inlemişim.. ama Ey Sevgili!!.. ama En Sevgili!!..yüreğimdeki sevgi asla tükenmesin gidişinle..dualarını bende istiyorum ashabın gibi.. şükürler olsun rabbime sevgini azda olsa almışım.. ve güzellikler diyarında sevgi alemine öğretmenim eşliğin de dalmışım..

Sen gönlümüzde yaşayan en güzel gülsün..ve isterim ki sen olmasan sevgi ağacımın tüm yaprakları dökülsün..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 305
favori
like
share