Gelin Buketi - Gelin Buketi Modelleri - Gelin El Çiceği

Evlendiği gün, insanın hayatındaki en önemli günlerden biridir. O güne aslına bakarsanız çocukluğumuzdan itibaren hazırlanırız, özellikle kız çocuklar, evleneceği günü hayal ederek büyür veya büyütülürler. Bu hayallerde baş köşeyi de gelinlik, gelin ayakkabısı, gelin buketi, gelin takıları alır.

Evlilik günü yaklaştıkça, hatta gelip çattığında ise bir tatlı telaş alır bütün aileyi ve özellikle birinci dereceden ilgili kişileri.

Bir koşuşturmaya dönüşür bu hazırlıklar, Gelin Arabası'nın süslenmesi ve Gelin Buketinin tasarlanıp sipariş edilmesi, yapılması, vb işler de bunlardan biridir.
Taze çiçekler mi kullanılacak; örneğin sade bir gelinlik giyecekseniz fotoğraflarınıza biraz renk katmak için kırmızı ağırlıklı çiçekler, iki dal orkide veya gül destesi düşünülebilir, ya da benim gibi kır çiçeği severler papatya ya da gelincik buketleri isteyebilirler her mevsimde.[COLOR=MediumTurquoise]
Yapma çiçekler mi kullanılacak; kalıcı olması için yapma çiçeklerden oluşan bir buket tercih edenler de olabilir, taze çiçekler her zaman daha zarif ve doğal duruyor ama yapma çiçekler ömür boyu anı olarak saklanabiliyor.
Bu konu başlığı altında, gelinin en güzel aksesuarı olan çiçekler ve gelin buketi hakkında yazılar, fotoğraflar, resimler ekleyeceğiz.
Gelin Buketi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:
Renk; Gelinliğin muhteşem beyazını daha belirgin kılacak renkte, tek renk ya da çok renkli çiçekler seçebilirsiniz.

Çiçek seçimi; beğeninin yanısıra, mevsim çiçeği olup, tören sonuna kadar dayanmasını, tıklım tıklım bir buket yerine çiçekleri tek tek seçilen bir buket olmasını sağlayın.Ayrıca, çok iri çiçeklerden ya da çok küçük çiçek ya da yapraklardan oluşan bir buket zevke göre elbette tercih edilebilir, ama orta boydaki çiçeklerle her zaman daha göz doldurucu bir buketiniz olacaktır.
Buketin büyüklüğü; Uzun boylu bir gelin yere doğru sarkan bir buketi taşıyabilir, fakat minyon bir gelinin küçük, derli toplu bir buket taşıması daha uygundur.
Buketin taşınması:
Gelin buketinin çok yumuşak ve natürel bir şekilde elbisenin özelliklerini ve gelinin yüzünü ve vücudunu örtmeden taşınması gerekiyor.
Bunlar benim önerilerim, bu konunun uzmanı değilim, sadece tasarımcı olarak baktım konuya, kendim için de uygularım belki bir gün..)Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 571
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 04.09.2009 23:51
Gelin buketleri çok güzel elinize saglık.