Batik 2009 Yaz Koleksiyonu'nda İndirim

Rahat, şık ve stil sahibi koleksiyonuyla dikkat çeken Batik, 2009 yaz sezonu indirimini başlattı.

Batik'in 2009 yazı için 60'lar, 70'ler ve 80'lerden esinlenerek tasarlanan koleksiyon ürünlerine şimdi %50'ye varan indirimlerle sahip olabilirsiniz.Koleksiyonda 60'ların şık tarzına göre seçilmiş Black & White temalarıyla tek renkten oluşan parçalar, 70'lerin Hippie Girl teması içinde maxi elbiseler, geniş kesimli pantolonlar, beyazlatılmış jeanler ve püsküller göze çarpıyor. Geniş kollu omuzsuz ya da omuzdan düşen modeller ise 80'lerin havasını yansıtıyor.Egzotik kumaş ve baskılar, zebra desenler, bronz kahveler, canlı mavi tonlarının gri ile karışımı, aqua tonları, koral ve şerbet tonlarındaki pembeler 2009 yazının önemli renkleri olarak koleksiyona kadınsılık ve modernlik katıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 502
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 04.09.2009 23:41
Konu bu bölüme uygun oldugu için kaydırıldı.
Elinize saglık.
Firari Sevdam Tarih: 04.09.2009 20:44
Batik 2009 Yaz Koleksiyonu'nda İndirim

Rahat, şık ve stil sahibi koleksiyonuyla dikkat çeken Batik, 2009yaz sezonu indirimini başlattı.

Batik'in 2009 yazı için 60'lar, 70'ler ve 80'lerden esinlenerek tasarlanan koleksiyon ürünlerine şimdi %50'ye varan indirimlerle sahip olabilirsiniz.Koleksiyonda 60'larınşık tarzına göre seçilmiş Black & White temalarıyla tek renkten oluşan parçalar, 70'lerin Hippie Girl teması içinde maxi elbiseler, geniş kesimli pantolonlar, beyazlatılmış jeanler ve püsküller göze çarpıyor. Geniş kollu omuzsuz ya da omuzdan düşen modeller ise 80'lerin havasını yansıtıyor.Egzotik kumaş ve baskılar, zebra desenler, bronz kahveler, canlı mavi tonlarının gri ile karışımı, aqua tonları, koral ve şerbet tonlarındaki pembeler 2009 yazının önemli renkleri olarak koleksiyona kadınsılık ve modernlik katıyor.

Firari Sevdam Tarih: 04.09.2009 20:42
BEYAZ GÖMLEK VAZGEÇİLMEZ MODASIKadınlar beyaz renkli gömleklerden vazgeçemiyor.

Klasik ve zamansız bir giysi olan beyaz gömlek, bu sezon çok şık ve abartılı eteklerle birlikte veya gece elbiselerinin içine giyiliyor. Türk tasarımcılar da eğlenceli beyaz gömlekleriyle ön planda...

Beyaz gömlek her gardıropta bulunan, klasikleşmiş bir giysidir. İş kıyafetlerinin tamamlayıcısı, formal gece etkinliklerinin yaratıcısıdır. Erkekler kadar kadınların da öncelikli giyim tercihleri arasında yer alır klasik beyaz gömlek. Kolaydır, şıktır. Erkek kesimine sahip olsa bile zariftir. Sharon Stone'un 1998 Oscar töreninde gri saten eteğinin üzerine giydiği gömleği hatırlayın mesela. Veya Pretty Woman'daki (Özel Bir Kadın) Julia Roberts'ı. Uma Thurman'ın Pulp Fiction'da giydiği beyaz gömlek de hafızalardan kolay kolay çıkmaz.

Gömlek elbiseler de moda
İster ekonomik krizin uzun süre kullanılabilecek kıyafetleri ön plana çıkarması olarak yorumlayın, ister modacıların klasik taraflarını yeniden keşfetmesi. Bu yıl beyaz gömleğin moda sahnesindeki önlenemez yükselişine yeniden tanık oluyoruz. Beyaz gömlek Sharon Stone'un yolunda ilerleyerek daha çok şık kıyafetleri tamamlamak üzere kullanılmış. Dries Van Noten altın rengi etekle sergilemeyi tercih etmiş. Chloe, Givenchy, Fendi, A.F. Vandevorst ve Limi Feud da şık parçalara yönelenlerden.
Chanel, Yohji Yamamoto, Bottega Veneta, Paul Smith ve safari temasının baskın olduğu Ralph Lauren'ın beyaz gömlekleri de çok hoş. Yves Saint Laurent'in şifon gömlekleri eteklerle tamamlanıyor. Junya Watanabe'nin lazer kesimli modelleri elbiseleri anımsatıyor. Ama bu yıl gömlek elbiseler de altın çağlarını yaşıyor.

2009 yaz sezonuna damgasını vuracak beyaz gömlekler!

Bu sezonun teması, dadaizm
Beyaz gömlek denince Türkiye'de ilk akla gelen adreslerden biri ise Bil's. Her sezon farklı tasarımcılarla çalışan markanın bu ilkbahar-yaz için işbirliği yaptığı isimler, Alex Akimoğlu, Başak Dizer Fransez, Deniz Yeğin ve Ekin Senan. Hep farklı bir tema üzerine yoğunlaşmayı tercih eden tasarımcılar, bu sezon 'dadaizm'i seçmişler. Bir modeli gerçek düğme yerine düğme desenli nakışlar süslüyor mesela. Sanki ceket-gömlekmiş gibi görünen ama aslında tek parça olan gömlek, yaka içinden çıkan yakalar da Dadaist koleksiyonun sürprizlerinden.

Toplam 40 parçadan oluşan koleksiyonda, Deniz Yeğin'in dört gömleği var. Yeğin'in gömleklerinde yanıltıcı görüntüler öne çıkıyor. Ekin Senan'ın ipek ve organze modelleri ise oldukça fonksiyonel. Modaseverlerin her sezon takip ettiği tasarımcılardan biri olan Alex Akimoğlu'nun gömlekleri de oldukça farklı ve esprili.

Bils'in klasik gömleklerini ise Başak Dizer Fransez hazırlıyor. Erkek modellerinde iki farklı kumaş kullanan Dizer, Dadaizme'e parlak kumaş görüntüsü altında kotonla çalışarak atıfta bulunmuş. Organze, ipek ve koton kumaşların birlikte kullanıldığı modeller sadece işte değil, günlük hayatta ve gece için de alternatifler sunuyor. Bils'in klasik gömleklerinin fiyatları 90 ile 145, tasarımcıların koleksiyonları ise 125 ile 195 TL arasında değişiyor.

Denemeden satın alanlar var
Bil's, moda trendlerine körü körüne bağlı kalmayı reddeden, tasarımcıları serbest bırakan ve onların kendi iç akımlarına göre hareket eden bir marka. Bils'in sahibi Selman Bilal, uyumsuzluk içindeki uyuma ve akıllı tasarımlara yönelmeyi tercih ettiklerini anlatıyor ve devam ediyor: "İnsanlar, özellikle de erkekler, takım elbiseyle giymedikleri zaman, çok klasik gömleklerdense formlarında değişiklik yapılmış ve farklı detayları olan modeller istiyor. Küçücük bir detay bile öne çıkabiliyor. Klasik gömleklerinizin de müptelaları var tabii. Kalıplarımız değişmediği için artık denemeden de satın alabiliyorlar."

Gömlek seçimi, kişiliği ve ruh halini ele verir
Bils'in bu sezon beraber çalıştığı isimlerden biri de, Zürih'te yaşayan tasarımcı, Ekin Senan. Senan, beyaz gömleğin önemini şöyle anlatıyor: "Gömlek, moda tarihinin en eski tasarımlarından biri. İç çamaşırı rolünden çıkıp akımlara bağlı kalarak sürekli değişmiş olsa da kimono gibi ölümsüz bir tasarım ve zamansız bir giysi. Ayrıca hem uniseks olarak kullanılabilmesi, hem de üzerinde sonsuz deneyler yapılabilmesi, bana çok cazip geliyor... Gömleği insanın ruh halini ve duygularını yansıtan bir nesne olarak görüyorum. Gömleğin seçimi, yakası ve giyilme biçimi, kişinin ayrıntılara olan duyarlılığını ele veriyor. Bazen de uyduğu veya uyması gereken kuralları sembolik olarak yansıtıyor."
Firari Sevdam Tarih: 04.09.2009 20:42
Bu yaz hangi renkler moda?

2009 yazında hangi renkler öne çıkıyor... Cevabı haberimizde !


2009 İlkbahar-yaz sezonunda hangi renkler moda ya da gardırobunuzda kış kıyafetlerinizin yerini yazlıklarınız aldığında geçen yıldan kalan hangi kıyafetlerinizi yine baştacı yapmalısınız?

Siyah-beyaz

Geçen yıl podyumlarda bir çok siyah-beyaz kombinasyonu gördük. Yüksek kontrastlı bu iki renk 2009’da yine geri döndü. Sofistike ve şık iki renk olan siyah-beyaz çiçekli desenlerle karşılaştırıldığında daha stil sahibi biri olarak gözükmenizi sağlar. Fakat geçen sezondan kalan siyah beyaz çiçekli elbiselerinizi gözden çıkarmayın çünkü onları bu yaz da giyebilirsiniz.

Bej rengi

Krem renginin açık tonları ve kum rengi... 2009 ilkbahar modasındaki krem rengi modasının bir ton daha açığını yaz sezonunda da kullanabilirsiniz. Bu renkleri koyu kahverengi ile birlikte kullanabilirsiniz. Haki de bej rengi ile kombinlenebilecek renkler arasında...

Turkuaz

Turkuaz ve denizci mavisi sıcak yaz günleri için bu yıl da en uygun renklerden... Çünkü turkuaz tüm tenk renklerine uyar bu nedenle de gardırobunuza turkuaz kıyafetler eklemek yapacağınız en doğru alışveriş olacak.

Turkuazla birlikte toprak renkleri kullanmak isterseniz kahverengi, daha sofistike birliktelikler için siyah ve daha özgür bir tarzınız olsun istiyorsanız beyazı tercih edebilirsiniz.

Turkuaz kıyafetleriniz için aksesuar seçecekseniz limon yeşilini tercih etmelisiniz. Aksesuar rengi seçenekleriniz arasında kırmızı, mor ve sarı da var. Aksesuar renginizi seçerek turkuaz kıyafetleriniz için birbirinden değişik görünümler elde edebilirsiniz.

Sarı

2009 ilkbahar-yaz sezonuyla birlikte sarı renk, üç sezondur moda. Turkuazın aksine sarı her tene uygun değildir. Fakat ben bir sarı tutkunuyum diyorsanız keyfini çıkarın... Geçen yıl giydiğiniz sarı kıyafetlerinizi gardırobunuza tekrar alın bu ilkbahar-yaz sezonunda da keyifle kullanın. Sarının sizi zayıf göstermediğini düşünüyorsanız bu rengi ayakkabınızda ya da çantanızda da kullanabilirsiniz.

Metalik renkler

Metalik renkler 2009 ilkbahar-yaz sezonunda da parlamaya devam ediyor. Metalik renklerde bulabileceğiniz her renk bu sezonda moda. Altın, bronz ya da kurşuni... Metalik renklerin en büyük ayrıcalığı her renk aksesuarla uyum sağlamasıdır. Ayrıca sadece gece için değil ünlü yıldız Jessica Simpson gibi gümüş renkli ayakkabılarınızı bu yaz gün ortasında şık bir öğlen yemeğinde de kullanabilirsiniz.

Tek dikkat etmeniz gereken detay gümüş rengi bir ayakkabıyla gümüş rengi bir çantayı aynı anda kullanmamak.
Firari Sevdam Tarih: 04.09.2009 20:41
Philosophy 2009 İlkbahar Yaz Koleksiyonu


Bayanların en sevdiği isimlerden biri olan Philosophy'den 2009 İlkbahar Yaz sezonuna desenleriyle heyecan katan şık bir koleksiyon.

Bayanların oldukça sevdiği ve geleneksel çizgilerin dışına çıkarak farklı tasarımların altına imzasını atan Philosophy, 2009 İlkbahar Yaz koleksiyonunda da bunu değiştirmiyor. Günlük yaşamın ihtiyaçlarına cevap veren modern tasarımları, yöresel dokunuşlarla renklendiren Philosophy, çok renkliliğin getirdiği güzellikleri sunuyor.

Firari Sevdam Tarih: 04.09.2009 20:41
Sınırlı sayıda Kate Moss


Podyumların sıska modeli uzun bir süredir ünlü İngiliz giyim firması Top Shop'un stil danışmanlığını yapıyor. Markanın son koleksiyonu da yine Kate'e özel ve sınırlı sayıda.

Style dergisinin Ekim ayı sayısında kapağa yerleşen Kate Moss, tarzını yansıttığı çekimlerde yine Top Shop ürünleriyle boy gösterdi. Kimi zaman bir parti kızı, kimi zaman seksiliğinin doruğunda 30'larında bir kadın, kimi zaman da sportif ruhunu ortaya koyan enerjik bir genç kız.

Top Shop ruhunu da böyle anlatıyor, Kate: "İçinde her şey var" Ancak son koleksiyonda bu karışımı bulmak biraz zor. Markanın sınırlı sayıda üretilen özel koleksiyonunda 'vintage' nostaljik dokunuşlar bulmak mümkün.

Ayrıca 50'lerin straplez bluzleri, mini elbiseleri, daracık siyah elbiseleri de kreasyonu oluşturan belli başlı ayrıntılar.

Derginin marka tasarımcılığı konusunda sorduğu soruları yanıtlayan Moss, modelliğini bir yana bırakıp modacı kimliğiyle konuşuyor: "Çok sık seyahat ediyorum. Esinlendiğim o kadar çok şey var ki. Ayrıca model olduğum için de modayla iç içeyim. Kime neyin yakışacağını artık göz ucuyla da olsa kavrayabilme yeteneğine sahibim. Şimdi ikinci el ürünlere merak sardım ve de nostaljik kostümlere. Sandıkları aralıyorum. Büyük annelerimizden kalma ne varsa, onlara geri dönüyoruz. Top Shop'un son koleksiyonu da işte bu düşünceyle geçmişe dönüyor. 50'ler geri geliyor"