Kalitemi Türkiye'de göstermek


Gaziantepspor'un uzun süredir peşinde olduğu ve transferin son gününde imza attırdığı, aynı zamanda Avusturya Milli Takım oyuncusu Roland Linz ve Brezilyalı Jorge Luis Jorginho, takımla birlikte çalışmalara başladı. Linz, "Kalitemi burada, Türkiye'de göstermek istiyorum" dedi!Teknik direktör Jose Couceiro'nun isteğiyle Portekiz'in Sporting Club Braga takımında transfer edilen Avusturyalı golcü Roland Linz ve takım arkadaşı Jorginho, sağlık kontrollerinin ardından takımla antrenmanlara başladı.

Celal Doğan Tesisleri'nde kırmızı-siyahlı formayı giyerek poz veren ve 3 yıllık sözleşme imzalanan forvet oyuncusu 28 yaşındaki Roland Linz ve 2 yıllık sözleşme yapılan 32 yaşındaki orta saha oyuncusu Jorginho, takım arkadaşlarıyla tanıştıktan sonra koşuyla antrenmanı tamamladılar.

Beşiktaş'a transfer edilen Tabata'nın yerine 10 numarayı giyecek Jorginho, Gaziantepspor'a gelmesinde en büyük etkenin, Türkiye liginde top koşturan eski takım arkadaşları olduğunu söyledi.

Jorginho, ''Türkiye'nin futbol açısından büyük bir vitrin olduğunu düşünüyorum. Türk futbolunun iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum ve buraya gelmekten çok mutluyum. Türk futbolunu tanıyorum. Tabii ki burada tanıdığım futbolcular da var, onun da buraya gelmemde büyük etkisi oldu" dedi.

Roland Linz de Avrupa'dan sonra Türkiye'de kalitesini göstermek istediğini ve beklentilerin büyüklüğünün farkında olduğunu söyledi.

Fenerbahçe'yi çalıştıran Christoph Daum'un eski hocası olduğunu belirten Linz, ''Türk futbolunu biliyorum, bazı takımlarda oynayan arkadaşlarım bulunuyor. Türkiye Ligi'nin de kaliteli bir lig olduğunu düşünüyorum. Buraya severek ve isteyerek geldim. Kalitemi de burada, Türkiye'de göstermek istiyorum. En önemlisi, bütün beklentileri karşılamayı ümit ediyorum'' diye konuştu.

Linz'in 39 numaralı, Jorginho'nun ise 11 numaralı formayı giyecekleri öğrenildi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 391
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 05.09.2009 14:43
bakacağzi bakalım beto da forvette lokum gibi gol atarlar diyor antep basını bakacağiz