Ankara birleşmesine sert tepki!


Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Ankaraspor ve Ankaragücü takımlarının ''aynı aile tarafından kontrol edilmesine karşı olduklarını'' söyledi.
rHasan Akıncıoğlu yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek'in Ankaragücü Başkanlığına seçilmesi ile Turkcell Süper Ligde enteresan bir tablonun ortaya çıktığına dikkati çekti.

Akıncıoğlu, Ankaraspor ile Ankaragücü'nün ''aynı aile tarafından kontrol edilecek olmasıyla Türk futboluna gölge düşürmesinden endişe ettiklerini'' ifade etti. Anadolu takımlarının içinde bulunduğu şartlarla, bu iki takımın şartlarının aynı olmadığına değinen Akıncıoğlu, şöyle devam etti:
''Eşitlik ilkesi bozulmuş oluyor. Ankaraspor ve Ankaragücü takımlarının aynı aile tarafından kontrol edilmesine karşıyız. Karşı olduğumuz, iki takımın maddi güçlerini, imkanlarını bir araya getirmelerine, aralarındaki sembolik futbolcu transferine ve aynı sahiplik altında iki takımın mücadele etmesinedir. Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) güveniyoruz. Bu birleşme TFF, FIFA ve UEFA tarafından mercek altına alınmalıdır. Diğer Anadolu takımlarının da bizim gösterdiğimiz tepkiyi vereceklerine inanıyoruz.''

-''EŞİTLİK İLKESİNDEN UZAKLAŞILIYOR''-
Akıncıoğlu, bazı Ankarasporlu oyuncuların sembolik ücret karşılığı Ankaragücü'ne kiralık verileceğini basından öğrendiklerini belirterek, şunları söyledi:
''Ahmet Gökçek'in başkan olmasıyla birlikte bazı Ankarasporlu futbolcular sembolik ücret karşılığı Ankaragücüne kiralanacakmış. Süper Lig'in ilk maçında Antalyaspor'a karşı oynayan bazı Ankarasporlu futbolcuların Ankaragücü forması altında da bize karşı oynama olanağı var. Bu birleşmeyle lig mücadelesi eşitlik ilkesinden uzaklaşıyor. Geçen yıl Gençlerbirliği ile Hacettepe bunu yapmaya kalkıştı. Hacettepe olmasaydı, belki Gençlerbirliği de küme düşecekti. Kendi aralarında oynadıkları iki maçı da Gençlerbirliği kazanmıştı. Bugün ligde 6 puan çok önemlidir. Takımlar averaj farkıyla ligde kalıyorlar. Aynı durum Ankaraspor ile Ankaragücü arasında da olabilir.''

Akıncıoğlu, ara verilen ligde milli maçlardan sonra Ankaragücü ile karşılaşacaklarını, takımın bu maça hazırlanmaya şimdiden başladığını belirtti.

Transferin son gününde bir kaleciyi kadrolarına katmak istediklerini de bildiren Akıncıoğlu, bugün yapacakları görüşmenin ardından anlaşma sağlandığı takdirde, adını açıklamadığı kaleciyle anlaşma imzalayacaklarını sözlerine ekledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 346
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 08.09.2009 17:04
bakalım ne olacak birlerşecekelr mı yoksa birlerşmeyecekler mi
selcukbrs Tarih: 07.09.2009 14:51
kıskananlar çatlasın birleşsinler tabi ne güzel işte kardeşlerimize 100 yıllarında başarılar dilerim reklam değil şehidin emaneti bursankara
Asi Çaykaralı61 Tarih: 05.09.2009 14:25
bence ankaraspor la ankaragücü birlesse bir tane izmir takımına da ankara spor satılsa iyi

olur bence neden derseniz tarftrali maç daha iyi oluyor