Çocuklarda Endişe - Tamar E. Chansky - Kitap Özet

Kitap Özet

Çocukluğun yaşamın tasasız ve mutlu bir dönemi olduğunu sanırız. Oysa giderek daha çok çocuk gece altını ıslatmaktan, ana babadan ayrılamamaya, karın ağrılarından kâbuslara, hatta okula gitmeyi reddetmeye kadar varan semptomlar sergileyerek ana babayı çaresizlik ve üzüntüye sevk etmekte.
Bütün çocukların korkuları vardır ama bunların ne zaman rahatsızlığa dönüştüğünü pek çok ana baba bilemez. Tahmin ettikleri zaman da, endişe bozukluğu, fobiler, tikler vb. rahatsızlıklar karşısında nasıl hareket etmeleri gerektiğini kestiremezler.

Bu kitapta konunun uzmanı, deneyimli çocuk psikologu Dr. Chansky, sosyal kaygılar, travma sonrası bozukluğu, saç yolma, obsesif kompülsif bozukluk gibi çocukluk endişelerinin tümünü inceleyerek çocuğunuzu güvenli bir ruh sağlığına ulaştıracak bir program sunuyor.

Günümüzün medya bombardımanına uğramış toplumundan çocuklarımızı sakınmamız ne yazık ki mümkün olamıyor. Bu kitapta sunulan basit ama güçlü çözümler sayesinde, ana babalar çocuklarının şimdi ve gelecekte gereksiz yere acı çekmelerini önleyebilecek bir donanıma sahip olacaklardır.
"Çocuklarda Endişe, kusursuz bir kitap, türünün en iyisi."
-Dr. Judith S. Beck, Pennsylvania Üniversitesi-

Kitap KapakÇocuklarda Endişe
Çocuğunuzu Korku, Kaygı ve Fobilerden Kurtarmanın Güçlü, Pratik ve Etkin Yolları
Tamar E. Chansky
Kuraldışı Yayınları
Baskı Tarihi: Ağustos 2009
ISBN: 9789752751408
Sayfa: 304

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 318
favori
like
share