Formula 1'de bu sezon yaşanan lastik skandalı ve 6 otomobille koşulan Amerika Indianapolis GP'sinin ardından önümüzdeki sezon takvimden çıkartılması düşünülen yarış yeniden Indy'de koşulacak !..
Bu sezon Temmuz ayında Indianapolis Motor Speedway'de koşulan Amerika GP'sinde yaşanan lastik skandalı sebebiyle sadece 6 otomobil piste çıkmış ve Ferrari'nin şampiyon pilotu Michael Schumacher neredeyse yanlız koştuğu yarışı kazanarak tek zaferine imza atmıştı !..

Indianapolis Motor Speedway (IMS) Başkanı Joie Chitwood yaptığı açıklamada yarışın yeni sezonda koşulacağını ve IMS'in yeni sezon için hazırlıklara çoktan başladığını belirtti !.. Yeni sezonda yeniden böyle bir tatsız olayın yaşanmaması için bütün hazırlıkların eksiksiz yapılacağına değinen Chitwood Idy'nin çok önemli bir pist olduğunu ve F1'e her zaman zaradan çok yararı olacağını belirtti !..

Bu sezon Indy'de yaşanan sorunun ardından meydana gelen taraftar protestoları, organizatörlerin ve F1'in pist değişikliğine gitmesini gündeme getirmişti !.. Bridgestoneların çıktığı pistte, yarışta ve ardından yaşanan tatsızlıkların ardından Michelin firması biletlerin parasını geri ödeme kararı almıştı !..

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 350
favori
like
share