[FONT=Comic Sans MS,Georgia,Verdana][COLOR=#70467a][FONT=Comic Sans MS,Georgia,Verdana]

Zayıflamak isteyenler için tek bir formül var; o da hayat tarzı haline gelmiş sağlıklı alışkanlıklarla oluşturulmuş bir program. Eğer siz de fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız önünüze geçen nedenleri bulmalısınız. Çünkü aslında kilo verememenizin sebebi sadece o gecenin bir yarısında yediğiniz yemekler değil!


1)Bağırsak Florasının Bozulması:
Yapılan araştırmalar bağırsak florası düzenine göre kalori kaybının değişebileceğini gösteriyor. Vücudumuzda oluşan bu dengesizlik az yemememize rağmen kilo alımına yol açabiliyor. Aynı zamanda da zararlı bakterilerden bazıları kanımıza karışarak kilo alımı ve diyabet hastalıklarına yol açabiliyor.


2)Yetersiz Uyumak:
Uyku süresi ile obez olma riski arasında güçlü bir bağlantı olduğunu biliyor muydunuz? Gecede 4 saatten az uyuyanlar 7 ile 9 saat arasında uyuyanlara göre kilo alımında daha yüksek bir risk altında bulunuyor. Uyku eksikliğinde vücut tarafından salgılanan açlık hormonu yüzünden gecenin bir yarısında yemek zorunda kaldığınız bütün o abur cuburlar da üzerine tuz biber oluyor.


3)Besinlere Ambargo Koymak:
Bedeni tek tip besinlerle beslemek, yemeklerde aşırı seçici davranmak, belli besinleri sofradan tamamen çıkarmak kilo alımına sebep oluyor. Çünkü vücudun bütün besin guruplarından eşit bir şekilde günlük olarak alması gerektiğinden bu besinlerin eksikliğinde depo yapmaya başlıyor.


4)Yanlış İlaç Kullanımı:
Genelleyemesek de bazı ilaçların kullanımı (depresyon gidericiler, hormon ilaçları vs.) bazı kişilerde kilo artışı ve şişmanlıkta tetikleyici rol oynayabiliyor. Bu ilaçların kullanımı kan şekerinde düşmeye ve insülin seviyesinde kilo aldırıcı düzeyde artışa neden oluyor.


5)Yeterli Su Tüketmemek:
Su yerine çay, kahve, kola ve gazoz gibi içecekler ile vücudun su ihtiyacını karşılamak zayıflamamızı engelleyen sebeplerden en önemlisi olarak görülüyor. Çünkü metabolizma için besin kadar önemli hatta ondan daha fazla öneme sahip olan suyu her gün düzenli olarak tüketmek gerekiyor. Ayrıca su kortizon hormonunun salgılanmasını bloke ederek gereksiz yemek yeme isteğini ortadan kaldırıyor.

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 356
favori
like
share