Aylardır devam eden Jenson Button sorunu, Williams ve B.A.R-Honda takımlarının aralarında uzlaşmaya varmasıyla çözüme kavuştu. Böylece Jenson Button, yeni sezonda ve sonrasında B.A.R-Honda'da yarışacak.

2006 sezonu için Williams-F1 takımı ile anlaşma imzalayan ancak Williams'ın BMWyi kaybetmesinden sonra B.A.R'da yarışmak isteyen Button için B.A.R-Honda, sözleşmeyi feshetmek için yaklaşık 20 milyon Euro parayı Williams'a ödeyecek. Ancak yine de yapılan anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı.

25 yaşındaki ingiliz pilot Button "Frank Williams'a böyle bir koşulda B.A.R ile anlaşmaya vardığı için teşekkür ederim. Benim bu kararımın herkesi zora sokmasından dolayı çok üzgünüm" şeklinde konuştu.

Rubens Barrichello'yu daha önce kadrosuna katan B.A.R-Honda, Button ile de anlaşmaya varınca, bu yıl ikinci pilot olan Takuma Sato'nun F1 kariyerine devam etmesi için kendine yeni bir takım araması bekleniyor. Kariyerine Williams'ta başlayan Jenson, şu ana kadar 95 start aldı ancak henüz yarış kazanamadı.

Williams takımı ise Nick Heidfeld'in BMW'ye gitmesinden sonra Button'ı da kaybetti. Böylece takımda, birinci pilot olan Mark Webber için takım arkadaşı aranmaya başlandı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 322
favori
like
share