Facebook Sorunları - Facebook Şikayetlerine İlaçlar - Davet Gelmiyor - Facebookta Mesaj Alamıyorum -

Burdaki Konu'nun devamıdır.

Sonu Gelmeyen İstekler

Şikâyet: “Tüm bu davetler biriktikçe birikiyor”

Teşhis: Görünüşe göre herkes Facebook’ta sizden bir şeyler istiyor. Arkadaşınız olmak, tavsiye etmek, davetiye vermek, vb. Bunların haricinde birde grup davetleri ve Facebook tarafından yapılan otomatik öneriler var.

Tedavi: Tedavisi gayet mümkün olan bu durum için eğer vicdan sahibi biriyseniz tüm istekleri teker teker değerlendirebilir veya sağ üst köşedeki İstekler bölümünden “tümünü gör”e tıklayıp “tüm davetleri yoksay”a tıklayabilirsiniz.

Mesajı Alamamak

Şikâyet: “Grubuma mesaj atıp o akşam onları görmek istediğimi belirttiğim halde mesajın 36 saat sonra gittiğini gördüm, tüm günüm boşa geçti”

Teşhis: Facebook’un dediğine göre bir süredir mesajları iletmekte zorlanıyorlar, özellikle kalabalık gruplara. Geçmişte bir hata yüzünden veya kullanıcıların önbelleklerini boşaltmamaları yüzünden meydana geldiğini de belirtiyorlar.

Tedavi: Muhtemelen tedavisi olan bu durumun Facebook tarafından düzeltildiği sanılıyor. İnternet gezgininizin önbelleğinin düzenli olarak boşaltılması da önerilen tedaviler arasında

Ajanda’da Takvim Yok

Şikâyet: “Etkinlik ve Doğum günü takibi yapan bir sosyal iletişim sitesinde nasıl olurda bir takvim olmaz?”

Teşhis: Pek çok takvimsel işlevi olmasına rağmen, standart takvimi andıracak herhangi bir şey içermeyen Facebook’un böyle bir uygulama eklemek için bir planı yok.

Tedavi: Kayıt dışı tedavi olarak üçüncü parti bir takvim uygulaması yüklemenizi öneriyoruz. Bulabildiğimiz en iyisi 30 Boxes isimli uygulama. Facebook’taki etkinliklerinizi olduğu kadar Outlook ve iCalendar gibi uygulamalardakileri de alabiliyor ve değişiklikleri yine aynı programlara aktarabiliyor. Otomatik eşleme henüz yok ama gelecekte düşünülüyor.

Mobil Uygulamaların Kullanışlılığı

Şikâyet: “iPhone için Facebook uygulamasında, davet edildiğim ve gideceğimi bildirdiğim etkinlik sayfalarına erişim için bir yol bulamıyorum. Yoldayken adresi kontrol etmek istiyorum. Blackberry uygulamasında ise çok nadiren güncelleme alabiliyorum”

Teşhis: Web sitesindeki sorunlar göz önüne alınırsa Facebook’un Mobil Uygulamalarına sıra gelmemiş olması normal.

Tedavi: Henüz yok. Facebook’un yapılacak işler listesinde

Güzel Zamanları Anmak Zor

Şikâyet: “Her iki ayda bir düzenlediğim toplantı için her seferinde yeniden etkinlik hazırlayıp herkesi teker teker davet etmem gerekiyor. Daha önce hazırladığım davetiyeyi kopyalayıp kullanabilmeliyim”

Teşhis: Bir doğum günü partisi verdiniz. Bir ay sonra bir piknik düzenliyorsunuz ve doğum günü partisine çağırdığınız herkesi çağırmak istiyorsunuz. Tek seçeneğiniz sıfırdan bir davet hazırlamak. Özellikle düzenli olarak buluşan Facebook grupları açısından büyük problem.

Tedavi: Henüz yok. Facebook yetkilileri bir süredir gruplar üzerinde çalışmadıklarını belirttiler ve yapılacak işler listesinde olduğunu eklediler.

Çok Fazla Tıklama

Şikâyet: “Bir arkadaş daveti aldığımda kabul edip bir mesaj yollamak istiyorum ancak bunu tek seferde yapamıyorum.”

Teşhis: Arkadaş davetlerine göz attığınızda iki seçeneğiniz var, kabul etmek veya mesaj göndermek. Ancak ikisini aynı anda yapamıyorsunuz. Önce kabul edip uyarının kaybolmasını bekleyip sonra arkadaşınızın sayfasına gidip mesaj atabilirsiniz.

Tedavi: Yok. Facebook bunun bir sorun olduğunu düşünmüyor. Yeni bir arkadaş kabul ettikten sonra çoğu kişi zaten yeni arkadaşının sayfasına gidip neler olduğuna bakmak istiyor olabilir ancak her zaman değil. O yüzden aynı anda hem kabul edip hem mesaj atabilmek istiyoruz.

Akış Filtreleri Aslında Filtrelemiyor

Şikâyet: “Anasayfada yan bölümdeki öneriler kısmında sürekli istemediğim türden uygulamalar öneriliyor, akış filtreleri bu tarz şeyleri engellemek için değil mi?”

Teşhis: Her sayfanın en altındaki uygulama çubuğu gibi yan taraftaki akış filtreleri sık kullanılan uygulamalara ve arkadaş listesine hızlı erişim sağlar. Sevdiğimiz bu özelliğin en altında sevmediğimiz şey ise “Daha Fazla” tuşuna basınca çıkan yüklü bile olmayan uygulamalar.

Tedavi: Muhtemelen tedavisi yok. Bu konuda Facebook’tan herhangi bir bilgi alamadık

http://www.main-board.com/facebook/263642-facebook-sikayetlerine-ilaclar.htmlAlıntı : İlkay Özkeskin

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 14155
favori
like
share
hikibo06 Tarih: 26.08.2012 14:00
hocam sımdık bır arkadasla kendımızı eklıyecegız yanlıs ne o benı gorebılıyor ne ben onu durum o kadar vahım kı gızlılık ayarlarından neyım var neyım yok alayını actım halka arz ettım profılımı yınede o benı ben onu goremıyorum cıldırmak uzereyım hatta baska bı arkadas profıl ıd sını kopyalıyor o arkadasın ama bana gelen mesaj aynen soyle Dosya Eki Açılamıyor
Bu dosya eki silinmiş veya bunu paylaşan kişinin seninle paylaşmaya yetkisi yok. bır care
by MuRaD Tarih: 11.02.2012 23:45
:18: :9: ben facebooka girdiğimde sayfalarım geliyor duvarım yada profilimi göremiyorum. başkasının facesindende profilim gözükmüyor isim olarak ''haber ar'' gözüküyor . lütfen bir çözümm
:19:
FreddyKrueger Tarih: 10.09.2009 11:49
[QUOTE=mahoaga27;3664867]:19:face booka nasıl video yüklerim

[url]http://www.main-board.com/facebook/201154-facebook-a-nasil-video-yuklenir.html[/url]
mahoaga27 Tarih: 10.09.2009 11:36
:19:face booka nasıl video yüklerim