[FONT="Arial Narrow"]


Bugün yayınlanan bu resmi fotoğraflardan da anlaşılıyor ki Yeni Hyundai Sonata / i40 aynen Mazda 6 ve Volkswagen Passat tarzı tasarım diline sahip. 4 kapılı bir coupe aracın stili yeni Koreli 'nin en büyük kozu olacak. Yeni Sonata 'nın (değişecek adıyla i40) ızgarası yeni Tucson / ix35 'in ızgarası ile büyük benzerlik taşıyor. Yeni Hyundai Sonata 'nın boyutları belirgin bir şekilde büyümüş görünüyor.

Bu büyük aracı sırtlayacak benzinli ve dizel motorlar ise bir hayli güçlü olacak. Yeni Sonata 'nın benzinli motorları 4 silindirli 2.0 litre ve 3.3 litrelik bir V6 olurken dizel seçeneği ise 197 beygir gücünde, 435 tork üreten 2.2-litrelik R-Tipi motor olacak. Bu motorlar ile Honda Accord ve Toyota Camry ile rekabet edecek 2011 model yeni nesil Hyundai Sonata 'da büyük TAU V8 motor ise şimdilik söz konusu değil.

Dış tasarımın yanı sıra iç mekan fotoğraflarında gösterge tablosu ve merkezde konumlanan kontrollerin Volvo araçlarına benzerliği dikkat çekiyor. İlk olarak Güney Kore için Mayıs 2010 'da satışa sunulacak yeni nesil Hyundai Sonata Avrupa için ise aynı yılın son çeyreğinde kullanıcıyla buluşacak.Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 490
favori
like
share